Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czZnáš Gaudeamus?

Patříš k těm, kteří mají rozličné zájmy, baví je různé předměty a i ve třeťáku nebo ve čtvrťáku stále tápají a neví, které oblasti mají vlastně zasvětit svůj život? Pořád váháš, kam jít na vysokou? Pak právě pro tebe je největší veletrh vzdělávání Gaudeamus jako dělaný! A máš velké štěstí, protože další ročník začíná už zítra, v našem krásném hlavním městě, v Praze!

Podle čeho ale vybrat stánky, které navštívíš? Třeba podle hodnocení jednotlivých expozic z předchozích ročníků. Zajímá tě, kdo na posledním Gaudeamu a vlastně na valné většině z nich skončil na prvním místě? Přeci naše skvělá alma mater, ČVUT v Praze! :) Takže neváhej, doraž na náš stánek, popovídej si se studenty jednotlivých fakult, získej info o našich studentských organizacích, vyzkoušej si letecký simulátor a nebo vyzvi kámoše na souboj v tancování na naší DDR taneční podložce! Svou část tam samozřejmě budou mít i Holky, pozor!, takže až pocítíš první příznaky únavy, určitě se u nás zastav. Uvelebíš se do pohodlných sedacích pytlů, popovídáš si s holkama z ČVUT a pravděpodobně zjistíš, že technika není žádná pruda a že i v technice můžou být holky stejně dobré jako kluci, ne-li dokonce lepší. ;)

 

Kdy a kde že se to teda koná?
26. a 27. ledna 2016 (úterý a středa) na výstavišti PVA EXPO PRAHA - LETŇANY, v hale č. 4. Začínáme v 8:00 a končíme v 16:00, oba dva dny. Další info najdeš na www.gaudeamus.cz

 

TĚŠÍME SE NA TEBE!

Autorem toho článku je Zuzana Rychlá.
.
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.