Profily

Dana Drábová Marcela Fejtová Kateřina Sakařová
jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong
Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czZavítej do Tech zóny ČVUT na Sázavafestu

Už se to pomalu blíží, ještě tak týden u babičky na venkově nebo s rodiči u moře a pak hurá s kámošema na Sázavafest. Jestli ještě nemáš lístek, možná se ti podaří vychytat akci 1+1, která platí do vyprodání zásob, nebo můžeš zkusit ISICa a taky nějakou tu korunu ušetřit. A co tě na tomhle vychytaném festivalu čeká? Krom zahraničních a domácích hudebních hvězd, také speciální Tech zóna ČVUT, kde se budeš bavit technikou. Víc se dozvíš níže.

12. ročník Sázavafestu se uskuteční 2. - 5. srpna již tradičně v Benešově u Prahy. Tohle už ale určitě víš, tak pojďme rovnou na ty největší zahraniční hvězdy, které si budeš moct letos poslechnout, patří mezi ně Paul Oakenfold, Fun Lovin‘ Criminals, Molotov, Lyre Le Temps, Coby Grant nebo Katarína Knechtová. A z domácí scény např. Nightwork, Mandrage, Monkey Business, MIG 21, Sto zvířat, Vypsaná Fixa, Xindl X, Aneta Langerová, Tomáš Klus a další. Těšit se můžeš také na bohatý doprovodný program, sportovní a adrenalinové atrakce, nebo něco klidnějšího jako filmové projekce, divadelní představení, výtvarné dílny a další.

Rozhodně si ale nenech ujít koutek ČVUT, tzv. Tech zónu, kde si budeš moct hrát skoro se vším, co ti přijde pod ruku. S heslem „Věda a technika ČVUT všemi smysly“ si tak vyzkoušíš na vlastní kůži detektor lži, řízení lego robotů, tisknutí s open source 3D tiskárnou nebo jízdu v automobilovém trenažeru a ve speciální chill out zóně si pak můžeš zablbnout na tanečních kobercích.

Podrobnější info najdeš samozřejmě přímo na stránkách festivalu a pokud jsi facebookový nadšenec můžeš zkouknout i Sázavafest (CZE) official. Letošní ročník vypadá opravdu nabitě, tak jen doufejme, že se vydaří i počasí.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.