Profily

Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Klára Štrausová Carly Fiorina Vendula Šafářová
absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji
Novinky

Staň se na den vědkyní na FJFI ČVUT
8. 2. 2019  

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě byl vyhlášen a stanoven Valným shromážděním OSN na 11. února. Tento den má připomenout zásadní úlohu žen ve vědeckém světě a podpořit jejich zapojení do výzkumné činnosti. 

K tomuto dni si pro studentky středních škol připravila Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT akci Staň se na den vědkyní. 11. února 2019 od 9 do 17 hodin budou pro dívky přichystány 4 přednášky a následně praktická cvičení na různá témata. Přesný program a další informace o akci Staň se na den vědkyní naleznete na webových stránkách vedkyne.fjfi.cvut.cz.

Dále se letos k oslavám přidává i NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR. Pod hashtagem #ZenyVeVede a #WomenInScience můžete na stránce NCE – gender a věda sledovat, sdílet a označovat úspěšné ženy ve vědě. 

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDEZa Majálesem do Stromovky!

6. května se v pražské Stromovce uskuteční další ročník studentského festivalu Majáles. Pokud dorazíš, čeká tě nabitý program plný hudby, divadelních představení, výtvarného umění, ale také volba krále Majálesu, jarmarky a další studentské atrakce.

Akce se skládá ze dvou základních částí: Hlavní den oslav a Širší program oslav, kde jsou zajímavé doprovodné akce. Některé z nich už proběhly, jako například známá Strahovská show, ale spousta z nich vás ještě čeká, Majáles Underground II. ve vestibulech Metra, MissAgro 2011 na Suchdole a ještě třeba Street For Art 2011 na Jižním Městě.

V hlavní den oslav 6. Května vyrazí v 11:30 z Náměstí republiky velký majálesový průvod, který naváže na t-music Májales Open air v Parku Stromovka. Připraveny zde budou tři stage: t-music stage, G2 stage a 3.stage. Na nich vystoupí kapely jako UDG, Wohnout, Divokej Bill, Tata boys, Tleskač, Sto Zvířat, Vypsaná Fixa, Fast Food Orchestra nebo třeba Midi Lidi.

Další nedílnou součástí akce je volba krále Majáles, který bude v podvečer akce slavnostně korunován. Kandidáti jsou hned čtyři a mezi nimi samozřejmě nechybí Král ČVUT Tomáš Kouřim alias TOOM de Moa. Zkrátka nepřijdou ani holky, zvolena bude také Miss Majáles a i zde má ČVUT svou horkou kandidátku Hanku Wurzelovou. Hlasovat pro ni můžeš už nyní. Dalšími doprovodnými akcemi bude třeba Studentský jarmark s prezentacemi studentských organizací, Plasticeum art zone – muzeum vytvořené z bizardních předmětů ze sběrných dvorů a recyklovatelných materiálů a Majáles Fashion Market neboli „blešák“. Novinkou letošního ročníku je Divadelní stage, kde se představí pražské i mimopražské divadelní soubory a těšit se můžete na Terapii smíchem pod vedením smíchologa Petra Fridricha.

Lupeny na Majáles můžeš sehnat v předprodeji třeba u tebe na univerzitě, ale pokud chceš ušetřit nějakou korunu, tak si lístky kup přes tyhle stránky a dostaneš k tomu ještě pivo zdarma. Pokud se zaregistruješ do věrnostního programu, budeš mít lístky taky levnější, dostaneš taky pivo zdarma, ale příští rok máš nárok už na piva dvě. Takže těch pár minut strávených u registrace se ti určitě vyplatí. Ještě více informací o Majálesu najdeš na http://praha.majales.cz.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.