Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czVíš, co más společného marihuana a čokoláda?

Zjistíš to na na Týdnu vědy na ČVUT

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze pořádá ve dnech 13. – 17. června už dvanáctý ročník Týdne vědy. Jestli studuješ na střední a baví tě fyzika, matika, chemie, informatika a uvažuješ o studiu na technicky nebo přírodovědně zaměřené vysoké škole, tak tehle týden plný projektů, přednášek a exkurzí je určený právě pro tebe ☺.

Víš, co je Schrödingerova kočka, Kleinová láhev, Sierpinského koberec, Penroseovo dláždění, Rejewského bomba? Víš, jak psát neviditelným písmem, jak funguje elektronický podpis a jak jsou zabezpečené internetové platby? Víš, proč drží voda pohromadě? Uměla by si rozpléct DNA? Na všechny tyto otázky dostaneš odpověď od odborníků ČVUT na Týdnu vědy.

Týden vědy je tady proto, aby ti pomohl pochopit teorii, kterou probíráte ve škole a která se někdy zdá hodně složitá. My ti nabízíme konkrétní ukázy vybraných přírodních jevů. Kromě toho si take budeš moci vyzkoušet, jak vědci mezi sebou komunikují. Zasvětíme tě take do témat vrcholného výzkumu v České republice.

Tady jsou další zajímavé oblasti, které tě čekají: matematické modelování, softwarové inženýrství a informatika, laserové technologie a optoelektronika, jaderná fyzika a chemie, termojaderná fúze a štěpení, moderní materiály, dozimetrie a ochrana životního prostředí a řada dalších.

V průběhu Týdne vědy si budete moci s kamarády připravit vlastní malý projekt a vyzkoušet si, co obnáší týmová spolupráce a veřejná prezentace projektu.

 

Shrnuto a podtženo:

• budeš týden v Praze

• vyzkoušíš si vědeckou konferenci na nečisto

• zúčastníš se zajímavých přednášek, exkurzí a experimentů

• seznámíš se s kapacitami v oboru

• v týmu zrealizuješ vlastní malý projekt a na závěr výsledky veřejně odprezentuješ

• čekají tě nevšední zážitky, které ti ostatní ze třídy budou závidět ☺

 

Informace o Týdnu vědy s programem, místem konání, podrobnostmi o přihláškách najdeš na http://tydenvedy.fjfi.cvut.cz/.

Těšíme se na tebe!!!

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.