Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czTRCZ – TECHNIKA NÁS BAVÍ! Získejte příspěvek a ukažte, co ve Vás je...

TRCZ, v rámci své kampaně „Technika nás baví!“, rozdá 80.000,- Kč vám, studentům SŠ nebo VŠ na pokrytí nákladů na účast ve vámi vybrané technické soutěži (soutěž robotů, soutěž programování atd.). TRCZ podpoří ty z Vás, kteří se chtějí pustit do zajímavých projektů v rámci zajímavých soutěží.
Pro koho je podpora určena?

Pro studenty či skupiny studentů SŠ nebo VŠ v Ústeckém kraji, Středočeském kraji, Praze nebo Libereckém kraji.

Na co je podpora určena?

Na náklady na vaši účast v technické soutěži typu soutěž robotů, soutěž programování, a jiné soutěže technického charakteru. Většinou se bude jednat o nákup materiálu (např. součástky na robota) nebo jiných pomůcek potřebných pro účast v soutěži či cestovné, zápisné. Může jít ale i o jiné odůvodněné náklady. Základní podmínkou je, že se jedná o soutěž technického rázu. Spojitost s předmětem podnikání firmy TRCZ (pokud nevíte, najdete zde: http://www.trcz.cz) bude znamenat plusové body při výběru vítězného projektu.

Jak se přihlásit?

  • Vysvětlete, do čeho se chcete pustit, proč a kolik peněz na to budete potřebovat
  • Doložte vaši dosavadní činnost případně výsledky v předchozích soutěžích
  • Formát přihlášky je na Vás, čím konkrétnější, zajímavější a profesionálnější však bude popis vašeho projektu, tím je vyšší šance na úspěch
  • Prostě buďte úpřesvědčiví, že vy jste ten tým, který chce firma TRCZ podpořit.

Každý projekt by měl být zastřešený Vaší školou, která bude oficiálním příjemcem podpory. Toto prosím předjednejte s Vaší školou.

Projekty posílejte emailem do 31. 12. 2014 na adresu miroslav.horky@trcz.cz. V případně nutnosti něco upřesnit nebo doplnit Vás budeme zpětně kontaktovat. O vítězném projektu (nebo vítězných projektech) se rozhodne nejpozději do 31. 1. 2015.

Kdo je TRCZ?

TRCZ je výrobní skupina majetkově propojená s Toyota Motor Corporation, která vymýšlí, vyrábí a prodává užitečné věci usnadňující lidem život. Každé začátky jsou složité a proto TRCZ chce podpořit vás, mladé techniky (a techničky) a podpořit realizaci vašich zajímavých nápadů. Přivítá, pokud je na oplátku uvedete jako sponzora např. v názvu soutěžního týmu. Protože „Technika nás baví!“
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.