Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czStrojárna, elektro a masarykáč lákají k návštěvě.

Seriál otevřených dveří na ČVUT pokračuje. Tentokrát se ti představí Fakulta strojní ČVUT, Masarykův ústav vyšších studií ČVUT a Fakulta elektrotechnická ČVUT.

Už ve středu 1. února si budeš moct prohlédnout Fakultu strojní ČVUT a přitom se svézt netradičním výtahem zvaným pater noster. V první části programu skoukneš připravené stánky jednotlivých ústavů fakulty a poté se dozvíš, jaké máš, jako absolvent „Strojárny“, možnosti uplatnění a to i konkrétně v jakých podnicích. Do třetice všeho dobrého i zlého nakoukneš do vybraných učeben a laboratoří. Podrobnější program máš k dispozici zde.

Dopoledne 1. února stihneš Fakultu strojní a odpoledne stačí jen přeběhnout kousek na Masarykův ústav vyšších studií ČVUT. Tento nováček v bakalářském studiu ti představí prezentace svých jednotlivých oborů: Personální management v průmyslových podnicích, Řízení a ekonomika průmyslového podniku, Učitelství praktického vyučování a odborného výcviku, Učitelství odborných předmětů.

Na čtvrtek 2. února si do diáře zapiš další den otevřených dveří, a to sice na Fakultě elektrotechnické ČVUT, která sídlí jak na Karlově náměstí, tak v Dejvicích, a jejich otevřené dveře tak probíhají zároveň na obou místech. Nemusíš se ale bát, že ti něco uteče, program je uzpůsobený tak, aby jsi viděl/a vše na Karlově náměstí i Dejvicích a stihl/a se při tom i přesunout. Nejlákavější jsou asi prohlídky laboratoří např. s audiovizuální technikou, navigačními přístroji, optickými systémy, inteligentní robotikou nebo ukázkami výpočetní inteligence. Více informací najdeš zde.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.