Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

Staň se na den vědkyní na FJFI ČVUT
8. 2. 2019  

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě byl vyhlášen a stanoven Valným shromážděním OSN na 11. února. Tento den má připomenout zásadní úlohu žen ve vědeckém světě a podpořit jejich zapojení do výzkumné činnosti. 

K tomuto dni si pro studentky středních škol připravila Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT akci Staň se na den vědkyní. 11. února 2019 od 9 do 17 hodin budou pro dívky přichystány 4 přednášky a následně praktická cvičení na různá témata. Přesný program a další informace o akci Staň se na den vědkyní naleznete na webových stránkách vedkyne.fjfi.cvut.cz.

Dále se letos k oslavám přidává i NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR. Pod hashtagem #ZenyVeVede a #WomenInScience můžete na stránce NCE – gender a věda sledovat, sdílet a označovat úspěšné ženy ve vědě. 

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDEStrojárna a Škodovka u holek zabodovaly

Koncem května podnikly Holky, pozor! výlet do mladoboleslavské Škodovky. Účastnice zájezdu čekal nabitý program, který hned dopoledne začal prohlídkou Fakulty strojní ČVUT v Praze a jejích laboratoří mechaniky, spolu s představením studentské formule.

Hned ráno byla přichystána prohlídka Fakulty strojní ČVUT v Praze, kde se holek ujali dva členové týmu CTU Car Tech, úspěšné studentské formule, a pan proděkan Řezníček, který pak představil „Strojárnu“ víc neformálně, než je tomu např. na běžném Dni otevřených dveří. Děvčata se seznámila také se studentkou Biomechaniky, oblíbeného oboru mezi dívkami na Fakultě strojní.

Kluci z formule pak s radostí ukázali, co všechno obnáší jejich práce pro studentskou formuli. A do loňského modelu se dokonce mohly holky posadit a vyzkoušet si, že vylézt z ní za několik málo vteřin, což musí každý pilot takové formule bezpečně zvládnout, není vůbec jednoduché. Aby byla prohlídka úplná, nechali studenti fakulty návštěvu nahlédnout i pod pokličku laboratoří mechaniky, spolu se zajímavým výkladem.

Po obědě už se celá parta holek přesunula do mladoboleslavské Škodovky. Po zajímavé a netradiční exkurzi po zdejším výrobním závodě, kde byla k vidění např. výroba převodovek, ražení plechů pro karoserie aut, či sestavování motorů, pokračovala prohlídka ve zdejším muzeu. Zde jsou vystaveny jak nádherné historické modely ŠKODA Auto, tak modely, které běžně potkáváš na ulicích.

Celý den se vydařil a díky bohatému programu a velmi kladným ohlasům od všech zúčastněných se Holky, pozor! rozhodly tuto jedinečnou akci zopakovat i na podzim 2013. Takže, pokud ses nemohla zúčastnit teď, určitě budeš mít možnost to za pár měsíců napravit. Stačí jen sledovat náš web a včas se přihlásit.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.