Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czSpoj techniku s medicínou 2

14 studentek středních škol navšívilo Fakultu biomedicínského inženýrství a firmu Linet s.r.o. A rozhodně to stálo za to!
Nejdříve nás autobus zavezl na Fakultu biomedicínského inženýrství, kde nás uvítal děkan fakulty prof. MUDr. Jozef Rosina, Ph.D., který kvitoval s povděkem, že tolik mladých a krásných slečen má zájem o tuto fakultu. Pak už si nás převzali studenti fakulty. Představili nám obory, které se dají na fakultě studovat a pak nám dovolili nahlédnout "pod pokličku". Zastavily jsme se na hodině fyzioterapie, kde jmě měly možnost povídat si s budoucími fyzioterapeuty, kteří nás zároveň seznámili se správným posezem u počítače, což jsme určitě ocenily.

Z hodiny fyzioterapie jsme se přesunuly do laboratoře simulované Jednotky intenzivní péče, kde jsme se dozvěděly, jaké všechny přístroje jsou na JIPce a mohly jsme si vyzkoušet jak se oživuje pacient defibrilátorem. Dále jsme se podívaly do laboratoře nanonechnologií, kde jsme si zkusily jak je asi těžké manipulovat s nanočásticemi (postavit autíčko z lega v kuchyňských chňapkách bylo opravdu nad naše síly :)). Také jsme se zastavily v laboratoři biologie a genetiky, kde jsme zažily hodinu mikroskopování. Ale to už jsme se s Fakultou biomedicíny musely rozloučit.

Pan řidič nás odvezl do Želivčic, kde sídlí firma Linet, spol. s.r.o. Prohlídku firmy jsme zahájily obědem v místní jídelně. Po chvíli odpočinku si nás přebrala marketingová ředitelka, která nám firmu představila. Dozvěděly jsme se, že Linet patří mezi čtyři nejlepší firmy ve světě, které se zabývají zdravotní technikou. Potom jsme se podívaly přímo do provozu, kde jsme mohly pozorovat jak se nemocniční postele vyrábí. Podívaly jsme se na svařovací roboty, byly jsme seznámeny i s technologiemi sváření plastů a vyrábění velkých plastových výlisků.

Po shlédnutí poslední části výroby - montování všech částí postelí do hotových celků - jsme se přesunuly do výstavních prostor firmy Linet, kde jsme se seznámily se všemi typy nemocničních postelí, ale i s postelemi, které jsou určené do pečovateských domů, kde na první pohled vůbec není vidět, že se jedná o tak speciální postele. Ve výstavním sále jsme si vyzkoušely jak jsou postele příjemné. Jedna ze studentek středních škol - Lucka Prausová mi řekla, potom co si postel vyzkoušela, že se jí z postele ani vstávat něchtělo.

Ve výstavním sále jsme se zároveň rozloučily s představiteli Linetu a musely jsme se pomalu chystat na cestů zpět do Prahy. Abychom na tento den nezapoměly, Fakulta biomedicínské inženýrství, firma Linet i Holky, pozor! nám daly na památku několik dárečků.

My za Holky, pozor! doufáme, že studentky středních školy byly spokojené a že pro ně Fakulta biomedicínského inženýrství bude jasná volba.
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.