Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czPřijď se podívat na ČVUT s Girlsday

23. dubna 2015 bude probíhat Girlsday i na ČVUT v Praze. V rámci dopolední exkurze se podíváme na fakultu elektrotechnickou, fakultu informačních technologií, Fakultu stavební a na závěr navštívíme Air House - projekt sudentů ČVUT, kde na nás bude čekat malé občerstvení.

Každým rokem se v dubnu dívkám na jeden den otevírají brány technických univerzit, firem a výzkumných center. Girls Day je interaktivní den otevřených dveří pro dívky, které mají jedinečnou šanci seznámit se s širokou paletou studijních oborů a profesí v oblastech jako IT, telekomunikace či stavebnictví.

PROGRAM NA ČVUT v PRAZE (9:00 - 12:00):

Návštěva Fakulty elektrotechnické
Institut intermedií - ukážeme vám naše zařízení pro virtuální realitu CAVE a prostor laboratoře. V pracovním prostoru uvidíte světelnou a zvukovou techniku.
Laboratoř elektrotechnologie - vyzkoušíte si vybrané technologie pájení: pájení horkým vzduchem, pájení ponorem, pájení v parách, pájení ultrazvukem.


Návštěva Fakulty informačních technologií
3D tiskárna - umožňuje vytisknout prakticky všechny běžně používané předměty vyráběné z plastu, které lze počítačově vymodelovat v rámci omezeného prostoru tiskové plochy (kancelářské potřeby, náčiní, módní doplňky).
Seznámení s NAO robotem - humanoidní robot, kterého potkávají studenti při hodinách Inteligentních vestavných systémů s prvky umělé inteligence. Studenti vyvíjí aplikace, pomocí kterých se NAO robot učí novým dovednostem, jako hlasové ovládání,rozpoznávání obličejů nebo manipulace s předměty.


Návštěva Fakulty stavební
Vodohospodářské experimentální centrum - uvidíte třeba slalomové dráhy pro Olympijské Hry 2016 v Riu, dešťový simulátor či model Peltonovy turbíny.
Laboratoř fotogrammetrie - představení metod fotogrammetrie a laserového skenování a vybavení naší laboratoře - dvou dálkově pilotovaných leteckých systémů, tzv. RPAS - křídla eBee a hexakoptéry a laserového skeneru.


Návštěva Air Housu, což je energeticky soběstačný dům, se kterým tým studentů ČVUT získal 3. místo v mezinárodní soutěži Solar Decathlon 2013. Tady na nás bude čekat i oběd formou studeného bufetu.


Jak se dostat na místo konání (ČVUT) v den akce GirlsDay:
Metrem A, na konečnou stanici Dejvická, roh Šolínovy a Zikovy ulice. Vchod do Kloknerova ústavu (z prvního vagonu,
jezdícími schody do vestibulu a prvními schody vpravo nahoru)

Jdi se podívat na Girls Day, kde se seznámíš s různými profesemi, vyzkoušíš si na jeden den práci v praxi, promluvíš s lidmi v oboru a získáš důležité kontakty. Dozvíš se, kam jít dál na školu nebo kde si hledat práci. Tento den byl vytvořen speciálně pro tebe, tak neváhej a přihlas se.

Další informace najdeš zde.Podrobný program na ČVUT najdeš zde.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.