Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.




Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.cz



Pražský Majáles 2012

Květen klepe na dveře, takže krom pálení čarodějnic a líbání pod rozkvetlou třešní nás čeká další ročník Pražského Majálesu. To letošní osmé vydání slibuje ještě větší majálesový průvod, atraktivnější zóny jednotlivých škol, pódium pro studentské kapely a mnohem bohatší doprovodný program.

Celý Pražský Majáles 2012 vypukne 4. května v pravé poledne tradičně velkým majálesovým průvodem. Své vozy zapřáhnou kandidáti na krále Majálesu ve Vodičkově ulici a celý průvod, do kterého se můžeš zapojit i ty, pak zamíří kam jinam než do Stromovky. Na pěti velkých stagích se ti představí klasiky jako TataBojs, MIG 21, UDG, Vypsaná Fixa, Sto zvířat, Tleskač nebo Wohnouti. Těšit se můžeš i na Tomáše Kluse, Nightwork, Inekafe, Monkey Business a spoustu dalších známých skupin. Dočkáš se také velkého comebacku studentských kapel přímo na open-air festival.

Krom hudby bude připraven iStudentský jarmark s velkými zónami 5 největších pražských univerzit a dalšími studentskými spolky. ČVUT tu samozřejmě nebude chybět a má pro návštěvníky připraveny zajímavé atrakce. Co bys řekla třeba na to, nechat se zamodřit? Správně „zamodřená“ se pak budeš moct vydat na tradiční volbu krále Majálesu, kde úřadující král Bobek Veliký z VŠE předá žezlo svému nástupci. A komu, že máš fandit a dát mu svůj hlas? Přece tomu nejlepšímu, Králi ČVUT, Marcelovi Joglovi alias Matsurovi.

No a jestli se chceš trochu vyblbnout, určitě se zúčastni workshopu skákacích bot, nebo si zabalancuj na obřím TicTacu, neboli TicTac indoboard. Nejvíc tě asi bude zajímat kde a za kolik seženeš lupeny na tuhle super studentskou akci. Do 3. Května tě bude stát lístek 350 korun a všechny předprodejní místa najdeš zde. Podrobný program toho, co se bude ve Stromovce dít spolu s doprovodným programem, najdeš na stránkách Pražského Majálesu 2012.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.