Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czPraha cyklistická

Cyklistika je asi neoblíbenějším sportem, kterému se Češi věnují. Paradoxně ale nejvíc kilometrů ujede jejich kolo na střeše auta, když vyjíždějí na víkendy a dovolené. Kolik z nich ale na kolo usedne přes týden a jede na něm třeba do práce? Vyznavači cyklistiky, a nejen ti, by si měli uvědomit, že kolo nemusí sloužit jen jako zábava pro volný čas, ale také jako docela dobrý dopravní prostředek.

Jízda v ulicích Prahy by se pro lecjakého cyklistu mohla zdát jako docela slušný adrenalin, ale není tomu tak. Za tímto názorem si stojí i messengerka Pavla, která už pět a půl roku brázdí Prahou na kole. A že ta toho najezdí -téměř sedmdesát kilometrů denně. A Praha se snaží jí její cestování co nejvíce usnadnit. Za poslední rok přibyly speciální pruhy pro cyklisty a i síť cyklostezek se rozšířila. Počet Pražanů, kteří usednou na kolo a frčí ranní špičkou do práce, však moc nevzrostl. Tak kde se stala chyba?

Ve velkých městech jako Kodaň, Vídeň, Londýn, Paříž, potkáte na ulicích spousty cyklistů. Existují tu dokonce sítě s automatickými stojany, kde je kolo možné vypůjčit, dopravit se, kam člověk potřebuje a tam ho zase do některého ze stojanů vrátit. Po vzoru londýnského Barclays Cycle Hire, nebo pařížského Vélib', chtějí svou síť City Bikes zavést i v New Yorku. Možná by se tak měla více inspirovat i naše metropole. Zatím se takový malý projekt s názvem Homeport Praha rozjel před několika lety v Praze 8 – Karlíně. Každý, kdo se zaregistruje na internetových stránkách Homeportu, si pak může půjčovat kola ze 7 stojanů instalovaných na území Karlína.

O osvětu bikesharingu mezi Pražany se postaral Tomáš Sýkora, student Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze. Letos v červnu vyzkoušel takové miniaturní sdílení kol na vltavské náplavce. Akce sice trvala pouhý týden a lidé se tu mohli projet na vypůjčeném kole jen několik stovek metrů, ale všem, kteří našli odvahu a jízdu vyzkoušeli, se to líbilo. Kdo si nechce kolo pořizovat, nebo se bojí ho nechat zamčené někde na ulici, je taková síť půjčoven řešení.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.