Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czNesnadné cestování nevidomých po Praze

Jaké je pro nevidomého člověka cestování po Praze, si na vlastní kůži na jeden den zkusila Zuzka Kožnarová z Gymnázia Postupická. Do tohoto nesnadného úkolu se pustila kvůli svému projektu Kvalita cestování nevidomých lidí, se kterým se přihlásila do soutěže o Cenu děkana Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Jak si s tím Zuzka poradila?

Začátkem února vyvrcholil již 5. ročník Ceny děkana Fakulty dopravní ČVUT. Do tohoto ročníku se přihlásila celá desítka studentských projektů a ani tentokrát nechyběly zástupkyně něžného pohlaví. Na první tři umístěné čekaly poukázky na odběr zboží od počítačové firmy, upomínkové předměty, ale tou hlavní cenou byla možnost studia na Fakultě dopravní bez přijímacích zkoušek.

Určitě tě zajímá, kdo se umístil na postech nejvyšších a také, jak se vedlo přihlášeným děvčatům. Mety nejvyšší dosáhla právě Zuzka Kožnarová z Gymnázia Postupická se svým projektem „Kvalita cestování nevidomých lidí“. Zuzka si také v rámci projektu HANDin zkusila jednodenní cestování nevidomého člověka ve městě. Za první místo si navíc odnesla možnost zúčastnit se dvoutýdenní stáže u firmy Microsoft.

Druhé místo získal Matěj Němeček s projektem „Tramvajové trati a jejich odhlučnění“. A o třetí místo se podělili Jan Horák s projektem „Hauptbahnhof Wien“ a Martin Wagner s prací „Rekonstrukce vlakového spojení Praha – Kladno s odbočkou na Letiště Václava Havla“. Výherkyně Zuzka ovšem nebyla jediná dívka v soutěži. Se svým projektem „ Návrh parkovacích stání“ se soutěže účastnila také dvojice děvčat ze SPŠ stavební v Plzni, Ludmila Kubešová a Kristýna Urbanová.

Pokud máš už teď nějaké nápady a chtěla by ses zúčastnit příštího ročníku Ceny děkana Fakulty dopravní ČVUT, sleduj přímo stránky soutěže. Můžeš se zde inspirovat projekty z minulých let.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.