Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czNavštiv nás na Gaudeamu v Brně

Už víš kam po maturitě? Jak se na vybranou školu dostat? Které nové obory budou v příštím roce otevřené? Ve kterých státech máš možnost jako český student studovat? Odpovědi na tyhle a spoustu dalších otázek určitě najdeš na blížícím se evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus.

Začátkem listopadu, konkrétně 1.-4. listopadu, si udělej volno a vyprav se do Brna na veletrh vzdělávání Gaudeamus 2011. Získáš tu veškeré informace o možnostech studia, nejen po maturitě. Na veletrhu se objeví i zástupci zahraničních škol, takže budeš moct prozkoumat i možnosti studia mimo ČR. Účast bude opravdu hojná, představí se zde více jak 200 fakult a na 2500 studijních oborů, mezi kterými nebude chybět ani České vysoké učení technické v Praze se svými 8 fakultami.

Můžeš se těšit i na bohatý doprovodný program. O ten se postará IV. ročník Věda pro život, který představí zajímavé poznatky a technologické novinky, které bude možné si vyzkoušet přímo na místě, a II. ročník Pojďme si hrát s technikou, který se zaměřuje na studium technickýchoborů. Oba doprovodné programy, spolu s prezentacemi jednotlivých škol by ti měli pomoct se rozhodnout o tvém budoucím studiu a také poskytnout představu o pozdějším uplatnění v praxi.

Vstupné na celý veletrh je pouhých 80 Kč a k dispozici za to dostaneš aktuální přehled studijních příležitostí, důležité informace o přijímacích řízeních a podmínkách studia, k tomu i katalog s veškerými kontakty a důležitými termíny a CD s kompletním přehledem všech studijních oborů. Součástí je i bezplatné poradenství ohledně výběru studijního oboru a možnost účastnit se všech pořádaných přednášek. Více informací najdeš přímo na webu veletrhu Gaudeamus.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.