Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czNárodní technické muzeum znovu otevřelo své brány

Po čtyřech letech rekonstrukce se 16. února otevřelo pro veřejnost Národní technické muzeum v Praze na Letné. Připraveno je pro vás celkem pět nablýskaných expozic a dvě výstavy. Slavnostnímu otevření přihlížel i prezident republiky Václav Klaus a rektor ČVUT prof. Václav Havlíček.

Novou éru v Národním technickém muzeu stylově rozjela parní lokomotiva Hrboun, popustila pár obláčků a pořádně zatroubila. Mezi významnými hosty nechyběly ani politické špičky ženského zastoupení, jakou je například předsedkyně Poslanecké sněmovny ČR Miroslava Němcová.

Prezident řekl, že se na znovuotevření muzea opravdu těšil. Při prohlídce expozic dokonce několikrát utrousil, že "tohle" ještě pamatuje. "Určitě sem vezmu svoje vnoučata," prohlásil v úvodním projevu. Podle něj by se do muzea měli přijít podívat hlavně mladí, aby věděli, jaké technické skvosty vznikly během české historie. "Spousta českých vědců přesáhla svým věhlasem hranice našeho státu, ale třeba na rozdíl od umělců nejsou bohužel mezi českou veřejností zdaleka tak známí," řekl Václav Klaus.

A co je vlastně k vidění? “Na více než 5 500 metrech čtverečních vystavujeme na 5 000 exponátů," uvedl generální ředitel muzea Karel Ksandr. Muzeu dominuje veliká dopravní hala, plná aut, motorek, letadel, železnic i lodí od konce 18. století do současnosti včetně různých unikátních kousků - koněspřežná hasičská stříkačka z roku 1795, která hasila požár Národního divadla, vůbec první auto vyrobené na našem území - NW Präsident z roku 1898, nejstarší dochované auto - Audi z roku 1911,anebo třeba jediný dochovaný vůz salonního vlaku císaře Františka Josefa z roku 1891.

K prohlídnutí jsou taky jediné dvě české Nobelovy ceny - akademika Jaroslava Heyrovského za polarografii z roku1959 a básníka Jaroslava Seiferta z roku 1984. A zajímavost nakonec: rektor ČVUT propůjčil k vidění originál rektorského řetězu.:) Takže při nejbližší příležitosti se vyprav s kamarádkou nebo přítelem do NTM, ať jsi IN.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.