Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czLetní škola IT s Czechitas, ČVUT v Praze a společností Microsoft

Už máš představu, co budeš v životě dělat? Víš, na jakou vysokou školu se chceš přihlásit? Co kdybychom Ti ukázali informační technologie jinak, než je znáš jako uživatel, a přesvědčili Tě o tom, že IT může být obor právě pro Tebe? Ne jen pro kluky. Ale pro Tebe. Dej nám týden a my Ti dáme do ruky kouzelnou hůlku, pomocí které dokážeš vytvářet věci - aplikace. A společně s dalšíma holkama jednou přispět k tomu, že změníš svět.

Program letní školy pořádané společností Czechitas za podpory ČVUT v Praze společnosti Microsoft:

24. 8. 2015 pondělí
9:00 - 18:00 Vytvoříme statické webové stránky. Takovou osobní vizitku: Úvod do HTML/CSS, návrhy na osobní logo.

25. 8. 2015 úterý
9:00 - 18:00 Oživíme stránky. Přidáme jim dynamiku a logo: PHP/Ruby, Inkscape, modulární programování. A podíváme se do Institutu intermédií na ČVUT.

26. 8. 2015 středa
9:00 - 18:00 Budeme si hrát s lego roboty: základy algoritmizace.

27. 8. 2015 čtvrtek
9:00 - 18:00 Budeme programovat PC hru: základy objektově orientovaného programování, C#/.NET. A podíváme se na humanoida a 3D tiskárnu.

28. 8. 2015 pátek
9:00 - 18:00 Dokončíme aplikaci a budeme si zase hrát.

29. 8. 2015 sobota
9:00 - 18:00 Závěrečný hackaton. V týmech vytvoříme stránky nebo aplikaci a budeme soutěžit o ceny.

Důležité informace:

Kdy to je?
24. – 29. 8. 2015

Kde budeme tvořit?
ČVUT v Praze, Fakulta informačních technologií, Thákurova 9, Praha 6

Co Tě čeká?
V průběhu jednoho týdne Tě seznámíme s tvorbou dynamické webové stránky, a také si vytvoříme herní desktopovou aplikaci. Na závěr školy nás čeká našlapaný Hackathon, kde si ověříš získané znalosti, zkusíš si pracovat v týmu a mužeš vyhrát parádní ceny! Pokud jsi se s programováním ješte nesetkala, nemusíš se vůbec ničeho bát – projdeme si všechno pěkně od začátku.

Kolik mě to bude stát?

Jen 1250 Kč na celý týden. Cena zahrnuje oběd, občerstvení v průběhu dne, zábavu na celý týden, milion zkušených lektorů, spoustu nových znalostí a zajímavých exkurzí.

Co když nejsem z Prahy? Kde budu spát?

V rámci podpory partnera ČVUT je možné zajistit ubytování na vysokoškolských kolejích. Stačí nám dát vědět v přihlašovacím formuláři.

Jak se můžu přihlásit?

Je třeba si koupit vstupenku zde. Po zaplacení lístku budeš instruována k vyplnění formuláře, kde nám vyplníš ještě další důležité informace.

Pokud máš ještě další otázky ptej se na dita@czechitas.cz.

Více informací na stránkách Czechitas

 

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.