Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czLetní řádění v Temelíně

Léto už pomalu končí a velký prázdniny taky. Člověku je z toho smutnozase začne škola. Ale určitě už spřádáš plány, co podnikneš příští léto. Co takhle zkusit něco dost bláznivýho? Podnikni misi do sci-fi světa v jižních Čechách. Nech se zavřít na čtrnáct dní do temelínský elektrárny a pořádně to tam s partou vyvolených prozkoumej.

Nastupuješ právě do prváku na ČVUT? Otvírá se ti tak super příležitost, dostat se mezi pár vyvolených studentů a studentek, který v létě během čtrnácti dnů poznají na vlastní oči, jak vlastně funguje jaderná elektrárna, po který tě provedou odborníci nejvyšších kvalit.

„Prostřednictvím Letní univerzity chceme studentům ukázat prostředí naší elektrárny, vzájemně se poznat a třeba s některými začít spolupracovat ještě během jejich studia. Kvalifikované odborníky totiž potřebujeme neustále, a to bez ohledu na zvažovanou dostavbu elektrárny. Účastníci Letní univerzity mají velkou šanci najít uplatnění na naší elektrárně. Například s pěti absolventy Letní univerzity jsme se domluvili na nástupu v příštím roce,“ představuje hlavní myšlenku Letní univerzity ředitel JE Temelín Miloš Štěpanovský.

Letní univerzita letos pořádala už pátý ročník stáže přímo v elektrárně Temelína. Programu se účastnilo necelých 40 studentů z technických univerzit ČR, tak holky neváhejte a využijte jedinečnou šanci, zvlášť jestli jste z jaderky na ČVUT.

„Těší nás, že mezi studenty je o účast velký zájem. To, že dva týdny svých prázdnin dobrovolně věnují dalšímu studiu, je pro nás signálem, že o energetiku a jadernou energetiku mají opravdu zájem. Zároveň je to i motivací pro přípravu dalších ročníků,“ poznamenává Pavel Šimák, organizátor celého projektu.

Během té doby se zúčastníš hromady přednášek na téma jaderná, nejaderná a elektrická část elektrárny. Setkáš se i s vedením elektrárny a s případnými kolegy – operátory. Při prohlídkách provozu elektrárny se dostaneš přímo až reaktoru, tam si třeba můžeš na simulátoru vyzkoušet svoje reakce a udílení pokynů v případě, že je elektrárna v havarijním stavu.

Že jde o libovou záležitost, potvrzuje i účast děkanů z fakult jednotlivých univerzit, ovšem největší celebritou v týhle jaderný parádě je předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. S ní můžeš probrat vše, co tě zajímá poslední den stáže. K pořádání univerzity v Temelíně řekla: „Z Letních univerzit mám vzrůstající dobrý pocit. Na začátku jsme si říkali, kdo ví, jak to dopadne, jestli první ročník Letní univerzity nebude zároveň poslední. Nakonec se tak nestalo, přestože zájem mladých lidí o technické obory stále není příliš velký. Nechci říci, že jsem nyní v tomto směru optimistou, ale i díky podobným projektům už nejsem tak pesimistická jako jsem byla ještě před pěti lety.“

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.