Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czJak letos oslavíš Den žen v IT ty?

Každý čtvrtý čtvrtek čtvrtého měsíce v roce se slaví Den žen v IT. Letos to připadá na 28. dubna, takže jak nám vždycky říkala paní učitelka: "Zapište si to do diáře a udělejte si k tomu velký červený vykřičník, ať na to nezapomenete!" A měla pravdu. :) Protože minimálně na akci Girls Day, která se koná právě na počest tohoto dne, určitě zapomenout nechceš! ;)

Zajímá tě, co je ta akce Girls Day zač?

Je to příležitost, kdy se jedny z největších a nejvýznamnějších firem a univerzit rozhodly věnovat čas mladé generaci dívek a ukázat jim, jak to u nich funguje, čím úžasným se zrovna zabývají a jak svou vlastní cestou utvářejí svět, ve kterém žijeme. Mezi ně se řadí i největší a nejstarší technická univerzita v České republice - vyhlášené ČVUT! Přijít se podívat na ČVUT pro tebe může být ideální příležitostí, jak se dozvědět, co všechno se skutečně na vysoké můžeš naučit, poznat svou budoucí alma mater a zjistit, jak se získanými znalostmi a dovednostmi dobýt svět - obrazně řečeno, samozřejmě. ;)

 

Proč konkrétně by sis neměla Girls Day na ČVUT nechat ujít?

  • Protože tě zajímají roboti, letectví, moderní budovy nebo třeba biomechanika člověka a chceš se dozvědět, čím konkrétně se dnes a denně studenti zaobírají.
  • Protože tě baví technika, ale nevíš, co konkrétně, takže chceš načerpat inspiraci.
  • Protože se rozhoduješ, kam půjdeš na vysokou a tušíš, že technika může být super volba, ale chceš se o tom přesvědčit na vlastní oči.
  • Protože chceš vidět, jak se v reálném životě praktikují znalosti získané ve škole. (Ano, uvidíš tu hlavně reálné využití, žádné nezáživné poučky! :))
  • No a nebo chceš do sebe a své budoucnosti zkrátka investovat trochu času, udělat si tak náskok před ostatními a současně s tím efektivně strávit jeden dubnový čtvrtek. :)

 

Takže co teď?

  1. Mrkni na program na Dejvicích a na Karláku.
  2. Vyber si, co tě zaujalo nejvíc.
  3. Podívej se alespoň na 1 další firmu, ať máš požadované 3 favority
  4. Podej si přihlášku! :)

 

Hlavně nepropásni deadline, je už 15. 4., čili máš jen něco málo přes 14 dní! Takže technice zdar a 28. 4. se na tebe těšíme na ČVUT! :)


Zajímá tě akce Girls Day podrobněji? Mrkni na www.girlsday.cz, tam se dozvíš vše podstatné. :)


Autorem toho článku je Zuzana Rychlá.
.
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.