Profily

Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czJak letos oslavíš Den žen v IT ty?

Každý čtvrtý čtvrtek čtvrtého měsíce v roce se slaví Den žen v IT. Letos to připadá na 28. dubna, takže jak nám vždycky říkala paní učitelka: "Zapište si to do diáře a udělejte si k tomu velký červený vykřičník, ať na to nezapomenete!" A měla pravdu. :) Protože minimálně na akci Girls Day, která se koná právě na počest tohoto dne, určitě zapomenout nechceš! ;)

Zajímá tě, co je ta akce Girls Day zač?

Je to příležitost, kdy se jedny z největších a nejvýznamnějších firem a univerzit rozhodly věnovat čas mladé generaci dívek a ukázat jim, jak to u nich funguje, čím úžasným se zrovna zabývají a jak svou vlastní cestou utvářejí svět, ve kterém žijeme. Mezi ně se řadí i největší a nejstarší technická univerzita v České republice - vyhlášené ČVUT! Přijít se podívat na ČVUT pro tebe může být ideální příležitostí, jak se dozvědět, co všechno se skutečně na vysoké můžeš naučit, poznat svou budoucí alma mater a zjistit, jak se získanými znalostmi a dovednostmi dobýt svět - obrazně řečeno, samozřejmě. ;)

 

Proč konkrétně by sis neměla Girls Day na ČVUT nechat ujít?

  • Protože tě zajímají roboti, letectví, moderní budovy nebo třeba biomechanika člověka a chceš se dozvědět, čím konkrétně se dnes a denně studenti zaobírají.
  • Protože tě baví technika, ale nevíš, co konkrétně, takže chceš načerpat inspiraci.
  • Protože se rozhoduješ, kam půjdeš na vysokou a tušíš, že technika může být super volba, ale chceš se o tom přesvědčit na vlastní oči.
  • Protože chceš vidět, jak se v reálném životě praktikují znalosti získané ve škole. (Ano, uvidíš tu hlavně reálné využití, žádné nezáživné poučky! :))
  • No a nebo chceš do sebe a své budoucnosti zkrátka investovat trochu času, udělat si tak náskok před ostatními a současně s tím efektivně strávit jeden dubnový čtvrtek. :)

 

Takže co teď?

  1. Mrkni na program na Dejvicích a na Karláku.
  2. Vyber si, co tě zaujalo nejvíc.
  3. Podívej se alespoň na 1 další firmu, ať máš požadované 3 favority
  4. Podej si přihlášku! :)

 

Hlavně nepropásni deadline, je už 15. 4., čili máš jen něco málo přes 14 dní! Takže technice zdar a 28. 4. se na tebe těšíme na ČVUT! :)


Zajímá tě akce Girls Day podrobněji? Mrkni na www.girlsday.cz, tam se dozvíš vše podstatné. :)


Autorem toho článku je Zuzana Rychlá.
.
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.