Profily

Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czFenomén HRA – to je zajímavá výstava v kampusu ČVUT

Do 29. dubna máš možnost zkouknout zajímavou výstavu v Národní technické knihovně, kterou najdeš v dejvickém kampusu ČVUT. Skupina současných umělců tam umístila svoje díla, ve kterých neotřelým způsobem ztvárnila pojem „hra a hraní“.

Dvaadvacet umělců současné generace vystavilo svoji tvorbu se společným jmenovatelem hra. Při prohlídce se skvěle pobavíš, budeš mít příležitost hrát si, ale i trochu zafilosofovat o významech a rolích hry v životě lidstva – v oblastech společenských, kulturních i třeba mocenských. Sbírka je tématicky rozdělená v prostoru knihovny do tří sektorů.

V přízemí tě čeká herní typ mimikrů. Práce zobrazují vývoj jedince, jsou zaměřené na dětství, city a emoce. Tam si můžeš vyzkoušet role, které nejsou dostupné v reálném životě a stylizovat se do mumie nebo anděla. Taky se pokochat pohledem na miniaturní stavebnice z kindervajec, i slavnou bandou robotů, kterou si možná zaznamenala při uvádění filmových festivalů, nebo na vystoupeních známých kapel.

Sloup sestavený z plastových květináčů tě zavede do druhého patra. Na území, kde se perou jevy náhody s pravidly a omezením. Ze zástupců principu náhody nepřehlídni Obrazy malované ve stavu beztíže. Naopak, pro shlídnutí, jak využívají pravidla umělci, zamiř k celému průřezu tvorby legendy Jana Steklíka (včetně jeho zamalovánek a odstřihovánek ☺).

Ve třetí místnosti najdeš všechno, co souvisí se sportovním zápasením, utkáním a bojem. Hra pak u některých prací dokonce přerůstá přes hranice zábavy do mocenských bojů. Například téma z oblasti armády tě překvapí originálním zpracováním – texty vojenských přísah sepsaných na sérii osmi rozměrných zrcadel.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.