Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czFenomén HRA – to je zajímavá výstava v kampusu ČVUT

Do 29. dubna máš možnost zkouknout zajímavou výstavu v Národní technické knihovně, kterou najdeš v dejvickém kampusu ČVUT. Skupina současných umělců tam umístila svoje díla, ve kterých neotřelým způsobem ztvárnila pojem „hra a hraní“.

Dvaadvacet umělců současné generace vystavilo svoji tvorbu se společným jmenovatelem hra. Při prohlídce se skvěle pobavíš, budeš mít příležitost hrát si, ale i trochu zafilosofovat o významech a rolích hry v životě lidstva – v oblastech společenských, kulturních i třeba mocenských. Sbírka je tématicky rozdělená v prostoru knihovny do tří sektorů.

V přízemí tě čeká herní typ mimikrů. Práce zobrazují vývoj jedince, jsou zaměřené na dětství, city a emoce. Tam si můžeš vyzkoušet role, které nejsou dostupné v reálném životě a stylizovat se do mumie nebo anděla. Taky se pokochat pohledem na miniaturní stavebnice z kindervajec, i slavnou bandou robotů, kterou si možná zaznamenala při uvádění filmových festivalů, nebo na vystoupeních známých kapel.

Sloup sestavený z plastových květináčů tě zavede do druhého patra. Na území, kde se perou jevy náhody s pravidly a omezením. Ze zástupců principu náhody nepřehlídni Obrazy malované ve stavu beztíže. Naopak, pro shlídnutí, jak využívají pravidla umělci, zamiř k celému průřezu tvorby legendy Jana Steklíka (včetně jeho zamalovánek a odstřihovánek ☺).

Ve třetí místnosti najdeš všechno, co souvisí se sportovním zápasením, utkáním a bojem. Hra pak u některých prací dokonce přerůstá přes hranice zábavy do mocenských bojů. Například téma z oblasti armády tě překvapí originálním zpracováním – texty vojenských přísah sepsaných na sérii osmi rozměrných zrcadel.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.