Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czČVUT zná svoji Miss a svého Krále

Ve čtvrtek 29. března se na půdě ČVUT konala velká slavnost, a sice volba Miss a Krále ČVUT. Pojď se s námi podívat, jak celá soutěž probíhala a především, kdo na trůnu nahradil loňskou Miss ČVUT Hanku Wurzelovou a Krále ČVUT Tomáše Kouřima (TOOM da Moa).

Do královské volby se přihlásili 3 kandidáti na Krále ČVUT a hned 8 kandidátek na Miss ČVUT, ze kterých po internetovém hlasování postoupily do finále pouze 3 dívky. Do odborné poroty usedla Marie Havlíčková, předsedkyně Dámského klubu ČVUT, Josef Jettmar, prorektor pro studium a studijní záležitosti, Andrea Vondráková, vedoucí odboru vnějších vztahů Rektorátu ČVUT, a nechyběl ani modrý lvíček ČVUT.

Křest ohněm byla pro soutěžící hned první disciplína – zdolání matematické rovnice. Dámy musely danou rovnici zderivovat a pánové zintegrovat. Každý na to šel po svém a, i když to ne vždy vyšlo tak, jak mělo, hlavní bylo obhájit svůj výsledek. Další na řadu přišly oblíbené rozhovory, na nichž se porotci dostatečně vyřádili. A jako poslední nesměl chybět tanec, každá správná Miss a Král musí přeci umět tančit. Porota všechny hezky spárovala a v rytmu waltzu postupně všechny 3 páry představily svůj taneční um.

Tanečním vystoupením vyvrcholila soutěžní část a všichni v sále už netrpělivě vyčkávali na vyhlášení vítězů. Miss ČVUT se stala Lucie Čechová, studentka Masarykova ústavu vyšších studií, a Králem ČVUT se stal Marcel Jogl, student Fakulty stavební. Oba také získali titul Miss a Král internet.

Doufejme, že svoji modrou silou Lucka a Marcel zvítězí i na blížícím se Majálesu. Jestli si to nechceš nechat ujít, kup si lístky už raději teď, do 23. dubna je máš za zvýhodněnou cenu. Předprodejní místa najdeš zde.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.