Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

Staň se na den vědkyní na FJFI ČVUT
8. 2. 2019  

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě byl vyhlášen a stanoven Valným shromážděním OSN na 11. února. Tento den má připomenout zásadní úlohu žen ve vědeckém světě a podpořit jejich zapojení do výzkumné činnosti. 

K tomuto dni si pro studentky středních škol připravila Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT akci Staň se na den vědkyní. 11. února 2019 od 9 do 17 hodin budou pro dívky přichystány 4 přednášky a následně praktická cvičení na různá témata. Přesný program a další informace o akci Staň se na den vědkyní naleznete na webových stránkách vedkyne.fjfi.cvut.cz.

Dále se letos k oslavám přidává i NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR. Pod hashtagem #ZenyVeVede a #WomenInScience můžete na stránce NCE – gender a věda sledovat, sdílet a označovat úspěšné ženy ve vědě. 

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDECelá Evropa se sjela do Londýna

Ve dnech 2. -7. září 2013 se v Londýně uskutečnil největší technologický festival na světě - Campus Party. Více než deset tisíc z účastníků z celé Evropy mělo možnost shlédnout přes pět set hodin přednášek, workshopů a dalších aktivit napříč 20 tématy.

Každý z přednáškových dnů od úterý do pátku byl věnován jednomu konkrétnímu tématu: úterý bylo zasvěceno digitální ekonomice, středa podnikání, čtvrtek ženám a pátek zábavě. Přestože tato témata nezní příliš technicky, opak byl pravdou. V londýnské O2 Aréně, kde se akce konala, bylo postaveno osm pódií, dvě místa pro workshopy, Gaming-stadium, kam jste si mohli během celého dne přijít zahrát počítačové hry, Market place, na kterém nabízeli významné firmy různé stáže, nabídky pro studenty a mladé lidi, a především Live quarter, velký prostor plný stolů a zásuvek, kde se lidé mohli 24 hodin denně scházet a komunikovat spolu nejen online.

Jedním z nejzajímavějších dnů byl zajisté čtvrtek, den žen ve vědě a technice. Pódia se zaplnila mladými, úspěšnými a zároveň šarmantními ženami, které prezentovaly své projekty. Mohli jste potkat výkonné ředitelky, zakladatelky organizací na podporu žen ve vědě či například londýnskou návrhářku Francescu Rosellovou, která tvoří svoje modely z chytrých materiálů a mikroelektroniky. Již při zahajovacím ceremoniálu v pondělí večer bylo několikrát zmíněno, že je nutné mladé lidi a především ženy k technice přitáhnout, ukázat jim, že technika je zajímavá a má budoucnost. Během celé Campus Party proběhlo nespočetně přednášek, které podporovaly mladé lidi v založení vlastního podnikání a prosazení svých projektů a nápadů.

Na Campus Party jste mohly potkat slečny, které celé dny hrály počítačové střílečky, dnem i nocí programovaly, vyvíjely aplikace pro mobilní telefony nebo si ve volném čase postavily robota. Bylo jich sice méně než chlapců, ale o to víc byla oceňována jejich práce. Příští rok se bude Campus Party konat pravděpodobně v Madridu, jestli chceš být při tom nebo se dozvědět další postřehy, shlédnout fotky nebo všechny přednášky na Youtube, navštiv oficiální stránky stránky campus-party.eu nebo webovky české skupiny czcampuseros.eu.

Jestli si také myslíš, že máš světu co ukázat, přidej se k nám a zúčastni se akcí s Holky, pozor!

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.