Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Staň se na den vědkyní na FJFI ČVUT
8. 2. 2019  

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě byl vyhlášen a stanoven Valným shromážděním OSN na 11. února. Tento den má připomenout zásadní úlohu žen ve vědeckém světě a podpořit jejich zapojení do výzkumné činnosti. 

K tomuto dni si pro studentky středních škol připravila Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT akci Staň se na den vědkyní. 11. února 2019 od 9 do 17 hodin budou pro dívky přichystány 4 přednášky a následně praktická cvičení na různá témata. Přesný program a další informace o akci Staň se na den vědkyní naleznete na webových stránkách vedkyne.fjfi.cvut.cz.

Dále se letos k oslavám přidává i NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR. Pod hashtagem #ZenyVeVede a #WomenInScience můžete na stránce NCE – gender a věda sledovat, sdílet a označovat úspěšné ženy ve vědě. 

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDECelá Evropa se sjela do Londýna

Ve dnech 2. -7. září 2013 se v Londýně uskutečnil největší technologický festival na světě - Campus Party. Více než deset tisíc z účastníků z celé Evropy mělo možnost shlédnout přes pět set hodin přednášek, workshopů a dalších aktivit napříč 20 tématy.

Každý z přednáškových dnů od úterý do pátku byl věnován jednomu konkrétnímu tématu: úterý bylo zasvěceno digitální ekonomice, středa podnikání, čtvrtek ženám a pátek zábavě. Přestože tato témata nezní příliš technicky, opak byl pravdou. V londýnské O2 Aréně, kde se akce konala, bylo postaveno osm pódií, dvě místa pro workshopy, Gaming-stadium, kam jste si mohli během celého dne přijít zahrát počítačové hry, Market place, na kterém nabízeli významné firmy různé stáže, nabídky pro studenty a mladé lidi, a především Live quarter, velký prostor plný stolů a zásuvek, kde se lidé mohli 24 hodin denně scházet a komunikovat spolu nejen online.

Jedním z nejzajímavějších dnů byl zajisté čtvrtek, den žen ve vědě a technice. Pódia se zaplnila mladými, úspěšnými a zároveň šarmantními ženami, které prezentovaly své projekty. Mohli jste potkat výkonné ředitelky, zakladatelky organizací na podporu žen ve vědě či například londýnskou návrhářku Francescu Rosellovou, která tvoří svoje modely z chytrých materiálů a mikroelektroniky. Již při zahajovacím ceremoniálu v pondělí večer bylo několikrát zmíněno, že je nutné mladé lidi a především ženy k technice přitáhnout, ukázat jim, že technika je zajímavá a má budoucnost. Během celé Campus Party proběhlo nespočetně přednášek, které podporovaly mladé lidi v založení vlastního podnikání a prosazení svých projektů a nápadů.

Na Campus Party jste mohly potkat slečny, které celé dny hrály počítačové střílečky, dnem i nocí programovaly, vyvíjely aplikace pro mobilní telefony nebo si ve volném čase postavily robota. Bylo jich sice méně než chlapců, ale o to víc byla oceňována jejich práce. Příští rok se bude Campus Party konat pravděpodobně v Madridu, jestli chceš být při tom nebo se dozvědět další postřehy, shlédnout fotky nebo všechny přednášky na Youtube, navštiv oficiální stránky stránky campus-party.eu nebo webovky české skupiny czcampuseros.eu.

Jestli si také myslíš, že máš světu co ukázat, přidej se k nám a zúčastni se akcí s Holky, pozor!

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.