Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czBenefiční koncert na podporu Sluneční školy v Himálaji

Chceš podpořit dobrou věc a zaposlouchat se do bezva muziky v Betlémské kapli přímo v centru Prahy? Tak přijď 11. května v 19.30 hodin na benefiční koncert, jehož výtěžek bude věnován na zajištění výuky ve škole v indickém Himálaji. Záštitu nad koncertem převzal Rektor ČVUT prof. Václav Havlíček. Večerem bude provázet Jaroslav Dušek. Součástí koncertu bude i dražba fotografií Ing. Jana Tilingera z Fakulty stavební ČVUT.

Solární škola v Indii

Tým projektu SURYA pod vedením Ing. Jana Tilingera z ČVUT realizoval postavení solární školy, která umožní základní vzdělávání a celoroční výuku ve vesnici Kargyak, v izolovaném regionu s extrémními klimatickými podmínkami.

Představ si, že nejbližší silnice dnes končí v 60 km vzdálené vesnici Raru! Do nejbližšího správního centra – městečka Padum, které leží ještě o 20 km dále, cesta z Kargyaku trvá čtyři dny chůze. Další zajímavostí jsou drsné klimatické podmínky. Oblast má velký počet slunečních dní v roce (v dlouhodobém průměru více jak 300), v zimě zde však teploty klesají až na -40°C a vesnice je na celých pět měsíců odříznuta od okolního světa. Neuvěřitelně zní následující statisktika: v Kargyaku žije kolem 200 obyvatel, z toho pouze 10 lidí umí číst a psát.

Víc se dozvíš na http://www.suryaschool.org/benefice/

 

Kdo zahraje na koncertu v Betlémské kapli?

Ondřej Pivec & Organic Quartet

Patří mezi nejvýraznější osobnosti české jazzové a fusion scény. A orientují se na autorskou tvorbu.

Zdeněk Bína s Honzou Urbancem

Představí ve svém akustickém worldgroovovém projektu. V jejich hudbě se mísí energické funky s prvky jazzu a blues. Kritiky jsou považováni za kytarové génie.

Kapela Lamborghini string quartet

Repertoár kvarteta tvoří nadžánrová hudba, která kombinuje to, co přineslo uplynulé století. Fůzi klasické hudby, rocku, ale především jazzu.

 

Z výtěžku budou financovány:

• - učební pomůcky pro žáky (učebnice, sešity, psací potřeby apod.),

• - platy místních učitelů,

• - zajištění celoroční možnosti základního ošetření,

• - školní uniformy pro děti,

• - vybavení školy,

• - zajištění provozu školy.

 

Lístky si můžeš koupit v online předprodeji na stránkách Ticketpro a Ticketstream.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.