Profily

Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.cz

Staň se na den vědkyní
11. 1. 2017  

Jsi středoškolačka a zajímá tě věda a CERN? Jsi přesvědčená, že věda není čistě mužský prostor a chceš zjistit, jak jsou do výzkumu zapojeny ženy-vědkyně v CERNu a u nás?

V únoru celý svět slaví Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, tak ho přijď oslavit 10. února 2017 od 8.30 do 17.15h na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou (FJFI), Břehová 7, Praha 1. Přesně tobě je určena akce Jaderky Staň se na den vědkyní. Konkrétně je na Katedře fyziky FJFI připravený Experiment ATLAS pro středoškolačky, celým dnem tě provedou jaderné fyzičky.

Detailní informace o programu jsou k dispozici zde.

Zkusíš tedy objevit Higgsův boson, často označovaný za „božskou částici“?

FOOD FILM FEST
19. 10. 2016  

Ve dnech 21. – 23. října se v Národní technické knihovně a přiléhajícím Kampusu Dejvice uskuteční FOOD FILM FESTIVAL.

Těšit se můžete na bohatý program, kde se na jednom místě bude setkávat film, jídlo i věda.

Během tohoto víkendu uvidíte například diskuzi o hledání cesty k jídlu s Romanem Vaňkem, investigativní francouzský dokument o pesticidech v potravinách, povídání o včelách a lidech s držitelkou ceny za nejlepší med roku 2016 a mnoho dalšího.


Noc vědců 2016
27. 9. 2016  

Dne 30. 9. od 17.00 do 23:00 se pro návštěvníky z řad široké veřejnosti otevřou brány ČVUT v rámci projektu Noc vědců. Během této noci bude umožněno navštívit nejen naučné exkurze a přednášky, ale také podívat se do odborných laboratoří a případně si něco vyzkoušet i na vlastní kůži.

Podrobný program najdete na internetových stránkách zde nebo na facebooku zde

Rubik Prague Open
27. 9. 2016  

Znáte Rubikovu kostuku? Ale víte, že existují  jiné než 3x3 a soutěží se v jejich rychloskládání a to třeba i jednou rukou, nohama nebo poslepu? Přijďte se podívat na unikátní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky do Prahy! Akce proběhne 1. - 2. října na FIT ČVUT. 

Více informací na najdete na facebooku zde
Festival vědy 2016
22. 8. 2016  
Letos již po čtvrté se 7. září uskuteční na Kulaťáku v těsné blízkosti Vítězného náměstí a Dejvického kampusu FESTIVAL VĚDY, jež byl v minulých letech pořádán pod názvem Vědecký jarmark. Až padesát vystavovatelů zde bude předvádět technické a přírodovědné obory zábavnou a interaktivní formou a vytvoří tak vědecko-technickou laboratoř pod širým nebem.

Vědecký jarmark na Kulaťáku 2015
1. 9. 2015   Třetí ročník Vědeckého jarmarku se uskuteční 9. září od 8.30 do 17.30 hodin na Vítězném náměstí v Praze 6. Oblíbenou akci spolupořádají ČVUT v Praze a VŠCHT Praha společně s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a společností Věda nás baví. Vědecký jarmark se těší stále většímu zájmu veřejnosti, v loňském roce si exponáty přišlo prohlédnout necelých 13.000 návštěvníků.
Letní škola IT
4. 5. 2015  

Už máš představu, co budeš v životě dělat? Víš, na jakou vysokou školu se chceš přihlásit? Co kdybychom Ti ukázali informační technologie jinak, než je znáš jako uživatel, a přesvědčili Tě o tom, že IT může být obor právě pro Tebe? Ne jen pro kluky. Ale pro Tebe. Dej nám týden a my Ti dáme do ruky kouzelnou hůlku, pomocí které dokážeš vytvářet věci - aplikace. A společně s dalšíma holkama jednou přispět k tomu, že změníš svět.

Přijď se podívat na ČVUT s Girslday
26. 3. 2015   23. dubna 2015 bude probíhat Girlsday i na ČVUT v Praze. V rámci dopolední exkurze se podíváme na fakultu elektrotechnickou, fakultu informačních technologií, Fakultu stavební a na závěr navštívíme Air House - projekt sudentů ČVUT, kde na nás bude čekat malé občerstvení.
Chceš poznat Stavebku z blízka? Přihlaš se na stáž!
9. 3. 2015   Fakulta stavební ČVUT v Praze pořádá pro studenty středních škol stáže, které probíhají formou přímé účasti studentů ve výuce. Nabízí tak středoškolským studentům jedinečnou příležitost poznat prostředí fakulty, seznámit se se způsobem výuky a oborovým zaměřením, které je zajímá.
Za kulturou s biomedicínou
27. 6. 2011   Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT na Kladně se otevírá svému okolí. V jejích prostorách na tebe nově čekají výstavy, koncerty i divadelní představení.
Přípravný kurz - pro snadnější začátek studia...
20. 5. 2011   Holky, chystáte se na technickou vysokou školu a tak trochu plavete v matice a fyzice? Pak právě pro vás je připraven speciální „Přípravný kurz – pro snadnější začátek studia na vysoké škole“.
Národní technické muzeum znovu otevřelo své brány
19. 2. 2011   Po čtyřech letech rekonstrukce se 16. února otevřelo pro veřejnost Národní technické muzeum v Praze na Letné. Připraveno je pro vás celkem pět nablýskaných expozic a dvě výstavy. Slavnostnímu otevření přihlížel i prezident republiky Václav Klaus a rektor ČVUT prof. Václav Havlíček.
Mikuláš? Nee, v lednu chodí nadělovat děkan Fakulty dopravní ČVUT
25. 1. 2011   Ve středu, dne 26. ledna 2011 proběhnou finálové prezentace a slavnostní vyhlášení třetího ročníku soutěže pro středoškoláky Cena děkana Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Účastní se jednotlivci i týmy, ti nejlepší představí svoje projekty zpracované na různá dopravní témata. Následuje vyhlášení výsledků a předání cen děkanem Fakulty dopravní ČVUT prof. Dr. Ing. Miroslavem Svítkem.
ČVUT tě zve na pražský veletrh Gaudeamus!
14. 1. 2011   Už po čtvrté se bude konat v Praze veletrh Gaudeamus, a to ve dnech 25. a 26. ledna 2011 na výstavišti Praha Holešovice. Mezi osmou a šestnáctou hodinou se ti představí nejrůznější instituce pomaturitního vzdělávání. Čekají tě školy od českých po zahraniční, připraveny budou přednášky a poradenství kam po maturitě i program na odreagování :). Budeme se na tebe těšit také na stánku ČVUT!!!
Jak ČVUT koncertuje v Rudolfínu a plesá na Žofíně
30. 12. 2010   Poznej ČVUT i z jiné než technické a akademické stránky. ČVUT ti otevírá svou společensko-kulturní náruč hned začátkem roku. Už tradičně proběhne v lednu novoroční koncert v Rudolfínu a následně v únoru univerzitní ples v Žofíně. Obě společenské akce se nesou v jedinečném slavnostním tónu. To podporuje fakt, že se konají v krásných, historických budovách.
Co ti letos přinese Ježíšek? Napiš si o Komix ČVUTIX!
23. 12. 2010   Chceš něco originálního a vtipného pod stromeček? Pak je jasnou volbou ČVUTIX = Komix + ČVUT. ČVUT přišlo s vlastním komixem. Každou z osmi fakult školy si vzal pod svá ochranná křídla jeden z předních komixových ilustrátorů a vznikly tak opravdu vypečené příběhy.
V pražském Roxy se sešela celá Evropa
11. 12. 2010   9. prosince v pražském vyhlášeném klubu Roxy proběhla historicky první ERASMUS LABEL PARTY. Vytuněná akce pro studenty vysokých škol spojená s udílením cen Erasmus Student Label 2010 za nejzajímavější příběhy o zkušenostech z pracovních stáží Erasmus v zahraničí.
Se stavebnicí Merkur postavíš Eiffelovu věž i stroj na kontaktní čočky
30. 11. 2010   V zámecké galerii v Kladně probíhá až do příštího března bezkonkurenčně největší výstava stavebnic Merkur u nás. Máš příležitost jak zkouknout modely známých světových staveb, tak si trochu hrát a sestavit vlastní dílko nebo sledovat, jak na Biomedicíně na ČVUT využívají stavebnici u studia, např. v robotice.
Den vědy – Po budoucnosti mladých vědců nepátráme ve hvězdách
27. 11. 2010   Dne 26. listopadu 2010 se na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze uskutečnil už čtvrtý ročník DNE VĚDY. Tento den je plný přednášek, kdy se jak studenti, tak široká veřejnost dozví například, co všechno jde vyčíst z genetické informace člověka, jaké využití má projekt Galileo v dopravní telematice nebo jak je to vlastně s předvolebními analýzami. Všechny tyto zázraky jsou ještě doplněné bohatým doprovodným programem.
Byznys Prakticky
30. 9. 2010   Studuješ technickou školu a máš chuť se vrhnout do podnikání? Startovací info ti poskytne sedmi denní kurz.
Letní řádění v Temelíně
11. 9. 2010   Léto už pomalu končí a velký prázdniny taky. Člověku je z toho smutnozase začne škola. Ale určitě už spřádáš plány, co podnikneš příští léto. Co takhle zkusit něco dost bláznivýho? Podnikni misi do sci-fi světa v jižních Čechách. Nech se zavřít na čtrnáct dní do temelínský elektrárny a pořádně to tam s partou vyvolených prozkoumej.
Studenti ČVUT triumfovali v soutěži „Cena Nadace ČEZ“
9. 8. 2010   Společnost ČEZ pořádala už 11. ročník soutěže vědeckých a technických projektů studentů vysokých škol „Cena Nadace ČEZ“. 1. července byla vyhlášená skupina těch nej nej, kteří inovativně zpracovali řešení reálných problémů z oblasti energetiky, a rozdělili si fajnových 180 000 Kč.


Týden vědy na Jaderce

Již v neděli 16. června začíná 21. ročník akce Týden vědy na Jaderce, která je určena pro všechny studentky i studenty ze středních škol. Během tohoto týdne budeš mít na možnost nejenom důkladně poznat Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT (FJFI), ale i zažehnout fúzi v tokamaku Golem, ovládat štěpnou reakci v jaderném reaktoru Vrabec či navštívit přední česká vědecká pracoviště. Mimo to se můžeš těšit na přednášky, dílny a semináře ze všech různých oborů, se kterýma se lze setkat na Jaderce: od jaderné fyziky, přes chemii a lasery až třeba po programování či matematickou analýzu.

Celý program a podrobné informace včetně registrace najdeš na stránkách tydenvedy.fjfi.cvut.cz

Girls Day 2019

25. dubna se letos již po sedmé všem dívkám na jeden den otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center. Girls Day je interaktivní den otevřených dveří pro studentky středních i vysokých škol, které mají jedinečnou šanci seznámit se s širokou paletou studijních oborů a profesí v oblastech jako jsou IT, telekomunikace či stavební a automobilový průmysl.
 
Program v Praze, Mladé Boleslavi, Plzni i Olomouci tradičně nabídne nejen workshopy a možnost nahlédnout do provozu firem, ale také se  seznámí s lidmi z praxe a naváží zajímavé kontakty.
 
Do letošního ročníku se zapojí řada renomovaných společností. V Praze a středních Čechách si dívky mohou vybírat z firem Škoda Auto, Vodafone, Průmstav a SMP CZ, MSD IT a Ricardo Prague. 
Programy v jednotlivých firmách i přihlašovací formulář naleznete na stránkách www.girlsday.cz.

Staň se na den vědkyní na FJFI ČVUT

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě byl vyhlášen a stanoven Valným shromážděním OSN na 11. února. Tento den má připomenout zásadní úlohu žen ve vědeckém světě a podpořit jejich zapojení do výzkumné činnosti.

K tomuto dni si pro studentky středních škol připravila Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT akci Staň se na den vědkyní. 11. února 2019 od 9 do 17 hodin budou pro dívky přichystány 4 přednášky a následně praktická cvičení na různá témata. Přesný program a další informace o akci Staň se na den vědkyní naleznete na webových stránkách vedkyne.fjfi.cvut.cz.

Dále se letos k oslavám přidává i NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR. Pod hashtagem #ZenyVeVede a #WomenInScience můžete na stránce NCE – gender a věda sledovat, sdílet a označovat úspěšné ženy ve vědě. 

Letní škola IT pro holky

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se během srpna bude konat letní škola IT pro holky ze středních škol. Během jednoho týdne budou mít dívky možnost vytvořit si webové stránky, napsat první aplikaci či neprogramovat legorobota. Mimo to dostanou šanci podívat se do zajímavých IT firem a ve zbylém čase si budou užívat sportovních a kulturních aktivit.

Letní škola je určena i pro dívky, které zatím nemají s IT žádné zkušenosti, ale láká je to a chtěly by tento svět poznat blíže.

V tomto roce proběhne letní škola v Praze (19.8-25.8), Brně (5.8-11.8) a Pardubicích (27.8-31.8).

Více informací a přihlášky najdete na stránkách https://www.czechitas.cz/cs/co-delame/letni-skola-it

Maker Faire

První ročník českého Maker Faire míří do Prahy! A právě teď máš jedinečnou příležitost stát se také jeho součástí. Jestliže ve volném čase ráda pájíš, bastlíš, propojuješ ruční práce s elektronikou, experimentuješ s 3D tiskem, ráda vymýšlíš biologické, chemické či vědecké projekty a experimenty nebo prostě jen vytváříš cokoliv zajímavého, pak toto je šance přímo pro tebe! Do 30. března se můžeš na stránkách prague.makerfaire.com přihlásit, stát se tak jedním z vystavovatelů a podělit se o své výtvory a zkušenosti s veřejností.

Pokud Tě tyto věci zajímají, avšak zatím ještě sama nic nevyrábíš, tak neváhej a přijď se o víkendu 23. – 24. června 2018 do Průmyslového paláce na pražském Výstavišti inspirovat od ostatních „makerů“.

Více informací najdeš na stránkách prague.makerfaire.com

Třídenní stáže pro středoškoláky na Fakultě stavební ČVUT

Třídenní studentské stáže, které probíhají dvakrát do roka na Fakultě stavební ČVUT v Praze, dávají středoškolákům možnost poznat výuku na vysoké škole a ujasnit si, kterou oblast by chtěli studovat. Vybírat mohou z celkem 12 oborů, jako průvodce mají k dispozici po celou dobu stáže studenta druhého nebo třetího ročníku daného oboru, s nímž navštěvují jeho hodiny podle rozvrhu. Stáže jsou určeny pro studenty posledních dvou ročníků středních škol. V současanosti se studenti mohou hlásit na podzimní termíny, které budou na fakultě probíhat od 6. listopadu do 8. prosince.

Gaudeamus 2017

Ve dnech 31. října až 3. listopadu se na brněnském výstavišti uskuteční XXIV. ročník evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Brno 2017, který je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, a to nejen po maturitě. ČVUT se během veletrhu představí návštěvníkům v interaktivní modré expozici.

Zájemci o studium na ČVUT se během veletrhu dozví veškeré informace o přijímacím řízení a studijních programech na jednotlivých fakultách. Budou mít možnost seznámit se především se studenty, ale i s pedagogy, kteří ochotně budou předávat praktické informace a své zkušenosti. Interaktivní expozice umožní návštěvníkům prohlédnout si roboty, aplikaci na detekci obličeje nebo se proletí se na leteckém simulátoru Fakulty elektrotechnické. Osvěžení a vodní hrátky si užijí na funkčním modelu části olympijského kanálu, který se projektoval na Fakultě stavební pro letní Olympijské hry v Riu De Janeiru.

FELFEST 2017

Již osmý ročník festivalu FELFEST na pražském Vítězném náměstí proběhne ve středu 14. června od 14.00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé exponáty v TechParku i na bohatou hudební produkci. Mezi vystupujícími skupinami budou poprvé i studentské kapely, které na sociální síti Facebook vybrali fanoušci festivalu.

310 let ČVUT v Praze

Letos je to již 310 let ode dne, kdy císař Josef I. souhlasil s Willienbergovým návrhem výuky inženýrství.  Od tohoto okamžiku na Českém vysokém učení technickém působila řada významných osobností, mezi něž patřil nejenom Christian Doppler či František Křižík, ale také mnoho dalších.
V dnešní době se již výuka inženýrství v Praze značně rozšířila a ČVUT se může pyšnit 8 fakultami a více než 20 000 studenty. 

Co s načatým létem? Nauč se něco nového!

Možná patříš mezi ty, kterým jde "všechno a nic", baví je milion věcí, ale právě kvůli té pestrosti zájmů​ se ničemu nevěnují moc do hloubky. Možná řešíš problém, co budeš chtít dělat po střední škole. Nebo tě možná tajně fascinuje svět IT, všechny ty jedničky a nuly, dokonalé stroje, roboti s umělou inteligencí a další supermoderní technologie. Možná si ale nevěříš, myslíš, že by ses nikdy nemohla na podobných projektech podílet, že je to jenom pro kluky, kteří tráví každou minutu volného času u počítače.

Co kdybychom společně tyhle mýty zbořili? Co kdybychom ti ukázaly, že abys uspěla v IT, nemusíš být ani kluk ani ze sebe nemusíš udělat asociála, co se ani na vteřinu neodtrhne od obrazovky? Že můžeš být stejně dobrá, ale i lepší, než kluci-ajťáci? Co kdybychom ti předsta​vili svět IT​ jinak - od holek pro holky? Co kdybychom ti představili Letní školu IT s Czechitas?

Týden vědy už tento týden!

Mnoho z vás každoroční událost Týden vědy na Jaderce určitě zná. Jedná se o šest dnů nabitých přednáškami, exkurzemi, vytvářením vlastních studentských miniprojektů, jejich následnou prezentací a večerními doprovodnými programy. Jak je naplánován letošní ročník?

Cross Campus 2016

Věděli jste, že v Kampusu Dejvice se nejen učí, ale i běhá? A že to není jen dobíhání autobusů nebo snaha nepřijít pozdě na přednášku nebo na cviko? Je to zábavná sportovní akce nesoucí jméno Cross Campus!

Dívčí matematická olympiáda 2016

Že existuje matematická olympiáda, o tom už pravděpodobně každý z nás někdy slyšel. Ale že existuje i verze jenom pro holky? A že si mezi sebou dokonce poměří síly v rámci evropského kola? Čti dál a dozvíš se víc!

Jak letos oslavíš Den žen v IT ty?

Každý čtvrtý čtvrtek čtvrtého měsíce v roce se slaví Den žen v IT. Letos to připadá na 28. dubna, takže jak nám vždycky říkala paní učitelka: "Zapište si to do diáře a udělejte si k tomu velký červený vykřičník, ať na to nezapomenete!" A měla pravdu. :) Protože minimálně na akci Girls Day, která se koná právě na počest tohoto dne, určitě zapomenout nechceš! ;)

Znáš Gaudeamus?

Patříš k těm, kteří mají rozličné zájmy, baví je různé předměty a i ve třeťáku nebo ve čtvrťáku stále tápají a neví, které oblasti mají vlastně zasvětit svůj život? Pořád váháš, kam jít na vysokou? Pak právě pro tebe je největší veletrh vzdělávání Gaudeamus jako dělaný! A máš velké štěstí, protože další ročník začíná už zítra, v našem krásném hlavním městě, v Praze!

Nová várka dnů otevřených dveří je tady!

Že je o techniku velký zájem, to už víme. Jenže jak si vybrat tu správnou fakultu? A obor, který ti padne jako ušitý? Řešení existuje! Přijď se podívat na blížící se dny otevřených dveří na ČVUT! Neváhej moc dlouho, nejbližší je už tenhle pátek. ;)

Vědecký jarmark na Kulaťáku 2015

Třetí ročník Vědeckého jarmarku se uskuteční 9. září od 8:30 do 17:30 hodin na Vítězném náměstí v Praze 6. Oblíbenou akci spolupořádají ČVUT v Praze a VŠCHT Praha společně s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a se společností Věda nás baví. Vědecký jarmark se těší stále většímu zájmu veřejnosti, v loňském roce si exponáty přišlo prohlédnout necelých 13.000 návštěvníků.

Jak si užít poslední týden práznin? Přeci zažít Letní školu IT pro holky!

40 středoškolaček se vrátilo do školních lavic o týden dřív. Proč? Protože se konala Letní škola IT pro dívky se zájmem o výpočetní techniku ve věku 14 - 19 let. Celou akci připravilo sdružení CZECHITas ve spolupráci s ČVUT v Praze. Dívky si tedy rovnou zkusily, jaké je prostředí vysoké školy.

Junior Tech University na ČVUT

Do 21. srpna se mohou středoškolští studenti přihlásit do 5. ročníku projektu Junior Tech University a absolvovat tříměsíční individuální stáž na akademické půdě ČVUT v Praze. Akce je určena především studentům 3. ročníků středních škol a odpovídajícím třídám víceletých gymnázií.

Týden vědy na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze

Týden vědy, který navazuje na tradici Fyzikálního týdne z let 1999 až 2009, je již sedmnáctým rokem pořádán pro cca 200 studentů středních škol České republiky na katedře fyziky Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze. Je určen fyzikálně, matematicky, chemicky a informačně nadaným a motivovaným studentům, kteří uvažují o studiu na technických a přírodovědných oborech vysokých škol. Hlavní náplní je seznámení s formou vědecké komunikace, demonstrace vybraných přírodních jevů pro hlubší pochopení teoreticky vykládané látky a seznámení s některými tématy vrcholného výzkumu v České republice.

Letní škola IT s Czechitas, ČVUT v Praze a společností Microsoft

Už máš představu, co budeš v životě dělat? Víš, na jakou vysokou školu se chceš přihlásit? Co kdybychom Ti ukázali informační technologie jinak, než je znáš jako uživatel, a přesvědčili Tě o tom, že IT může být obor právě pro Tebe? Ne jen pro kluky. Ale pro Tebe. Dej nám týden a my Ti dáme do ruky kouzelnou hůlku, pomocí které dokážeš vytvářet věci - aplikace. A společně s dalšíma holkama jednou přispět k tomu, že změníš svět.

Kurzy kreslení na ČVUT

Kurzy kreslení pořádá katedra architektury především pro uchazeče o studium programu ARCHITEKTURA A STAVITELSTVÍ v týdnu od 25. 5. – 29. 5. 2015 nebo 1. 6. – 5. 6. 2015.

Konference ŽENY SOBĚ

6. ročník konference úspěšných žen proběhne v Clarion Congress Hotel Prague 17. a 18. 4. 2015

Přijď se podívat na ČVUT s Girlsday

23. dubna 2015 bude probíhat Girlsday i na ČVUT v Praze. V rámci dopolední exkurze se podíváme na fakultu elektrotechnickou, fakultu informačních technologií, Fakultu stavební a na závěr navštívíme Air House - projekt sudentů ČVUT, kde na nás bude čekat malé občerstvení.

Chceš poznat Stavebku z blízka? Přihlaš se na stáž!

Fakulta stavební ČVUT v Praze pořádá pro studenty středních škol stáže, které probíhají formou přímé účasti studentů ve výuce. Nabízí tak středoškolským studentům jedinečnou příležitost poznat prostředí fakulty, seznámit se se způsobem výuky a oborovým zaměřením, které je zajímá.

Gaudeamus 2015 v Praze!

Jsi čtvrťačka a pořád nevíš kam na vysokou? Jsi ve třeťáku a už přemýšlíš co studovat dál? Pokud jsi alespoň na jednu otázku odvověděla ano, tak přijď na pražský Gaudeamus 2015 v Letňanech.

Mentoring pro technicky nadané studentky

Již od roku 2009 pomáhá Národní kontaktní centrum středoškolačkám nadaným na technické předměty s výběrem, kam po maturitě - na jaký obor a na jakou vysokou školu. Program je určen pro studentky třetích ročníků středních škol, které mají zájem o studium vysoké školy technického zaměření a rády by zjistily, jak to na takové škole chodí a udělaly si jasnější představu o tom, co jednotlivé obory nabízí. Tyto informace získávají středoškolačky za pomoci svých mentorek, studentek vysokých škol, které jim během druhé poloviny školního roku představují život na vysoké škole a svůj studijní obor.

TRCZ – TECHNIKA NÁS BAVÍ! Získejte příspěvek a ukažte, co ve Vás je...

TRCZ, v rámci své kampaně „Technika nás baví!“, rozdá 80.000,- Kč vám, studentům SŠ nebo VŠ na pokrytí nákladů na účast ve vámi vybrané technické soutěži (soutěž robotů, soutěž programování atd.). TRCZ podpoří ty z Vás, kteří se chtějí pustit do zajímavých projektů v rámci zajímavých soutěží.

Spoj techniku s medicínou 2

14 studentek středních škol navšívilo Fakultu biomedicínského inženýrství a firmu Linet s.r.o. A rozhodně to stálo za to!

Spoj techniku s medicínou

Chceš se dozvědět více o světě biomedicíny? Zúčastni se v pátek 14. 11. 2014 našeho celodenního programu s návštěvou ČVUT a firmy Linet!

Přijď se podívat na ČVUT

Po roce se otevírají fakulty ČVUT pro studenty středních škol. Přijď se podívat jak to vysoké chodí, seznámit se s pedagogy a poslechnout si zkušenosti studentů, kteří na fakultách studují.

Po roce se opět hlásí Strahov OpenAir

Rok se s rokem sešel a zase je tu studentský hudební festival Strahov OpenAir. Oslav zahájení nového semestru na ČVUT!

Vědecký jarmark 2014

ČVUT ani letos nechybělo na Vědeckém jarmarku, který organizuje VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. ve spolupráci s právě s ČVUT v Praze, VŠCHT Praha, Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a mnoha dalšími institucemi, které si pro návštěvníky připravily zajímavosti svého oboru.

Felfest 2014

Fakulta elektrotechnická Vás zve na tradiční festival plný skvělé hudby a super zábavy. Festival se koná ve středu 18.6. 2014 na Vítězném náměstí v Praze.

ČVUT na Pražské muzejní noci

ČVUT se připojilo k organizátorům 11. ročníku Pražské muzejní noci, která se koná 14. června. Vedle celoškolské expozice ČVUT v Národním technickém muzeu mohou návštěvníci zavítat i na den otevřených dveří na Fakultu architektury v Nové budově ČVUT v Dejvicích.

Tvýma očima. Fotografická soutěž pro středoškoláky.

Fakulta stavební ČVUT v Praze zve všechny, kdo se dívají na svět svýma očima, k účasti v 7. ročníku fotografické soutěže Tvýma Očima. Soutěž je vyhlášena pro studenty středních škol a pro studenty Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Věda má budoucnost

Zajímá vás, jak v dnešní době firmy a školy spolupracují na popularizaci vědy u mladých lidí? Děje se tak prostřednictvím projektu Věda má budoucnost, který si klade za cíl zvýšit zájem mladých lidí o přírodní vědy, matematiku a informační technologie.

Navrhni interiérový prvek a vyhraj ceny od společností TON a Luminex!

Baví tě hrát si s designem? ČVUT v Praze hledá studentky gymnázií a středních škol, které mají cit pro interiérový design, aby se přihlásily do nové soutěže. Pozor, přihlásit se můžeš jen do 11. května!

1 Dům = 1 Tým

Pozvánka na konferenci studentů fakulty architektury o soutěži Solar Decathlon 2013. Přijď si popovídat se studenty o domu, který se umístil na 3. místě v prestižní mezinározní soutěži a třeba tě to nadchne natolik, že si na architekturu podáš přihlášku.

Dny otevřených dveří na fakultách ČVUT v Praze

Chceš se podívat na fakulty ČVUT v Praze? RádiTě uvidíme a provedeme po fakultách. Tak si udělej čas a zapiš si do diáře:

Celá Evropa se sjela do Londýna

Ve dnech 2. -7. září 2013 se v Londýně uskutečnil největší technologický festival na světě - Campus Party. Více než deset tisíc z účastníků z celé Evropy mělo možnost shlédnout přes pět set hodin přednášek, workshopů a dalších aktivit napříč 20 tématy.

Strojárna a Škodovka u holek zabodovaly

Koncem května podnikly Holky, pozor! výlet do mladoboleslavské Škodovky. Účastnice zájezdu čekal nabitý program, který hned dopoledne začal prohlídkou Fakulty strojní ČVUT v Praze a jejích laboratoří mechaniky, spolu s představením studentské formule.

Auta nejsou jen pro kluky

Na 23. května si pro tebe Holky, pozor! připravily další zajímavou akci, tentokrát ve spolupráci s mladoboleslavskou Škodovkou. Nepůjde ale jen o auta, v rámci tohoto speciálního dne zavítáme také do laboratoří mechaniky na Fakultě strojní ČVUT v Praze a rozhodně nebude nuda.

Že se holky nehodí na techniku a přírodní vědy? Nesmysl!

To, že holky na techniku a přírodní vědy patří, víme už dávno a snažíme se je v jejich volbě vysoké školy i samotném studiu podporovat. Jedna z aktivit věnovaná především středoškolačkám je právě speciální mentoringový program, se kterým se můžeš letos blíže seznámit na festivalu Academia Film Olomouc.

Nesnadné cestování nevidomých po Praze

Jaké je pro nevidomého člověka cestování po Praze, si na vlastní kůži na jeden den zkusila Zuzka Kožnarová z Gymnázia Postupická. Do tohoto nesnadného úkolu se pustila kvůli svému projektu Kvalita cestování nevidomých lidí, se kterým se přihlásila do soutěže o Cenu děkana Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Jak si s tím Zuzka poradila?

Poslední šance nakouknout, co se děje za dveřmi ČVUT

Dny otevřených dveří na ČVUT stále pokračují. Tento týden se otevře zájemcům o studium Fakulta strojní a to ve středu 6. února a hned po ní, v pátek 8. února, Fakulta elektrotechnická a rovnou na dvou místech, V Dejvicích na Praze 6 a na Karlově náměstí v Praze 2. Kouknout se budeš moct také na detašované Pracoviště v Děčíně Fakulty dopravní ČVUT ve středu 6. února.

Dveře fakult ČVUT se otevírají i v lednu

Na konci minulého roku jsi měla možnost navštívit několik fakult ČVUT v rámci Dní otevřených dveří. Pokud jsi některé nestihla, do konce ledna máš příležitost podívat se na Fakultu biomedicínské inženýrství v Kladně a Fakultu jaderně a fyzikálně inženýrskou na Praze 1. Svoje dveře ti otevře také Fakulta stavební a to už tento pátek 25. ledna.

Praha cyklistická

Cyklistika je asi neoblíbenějším sportem, kterému se Češi věnují. Paradoxně ale nejvíc kilometrů ujede jejich kolo na střeše auta, když vyjíždějí na víkendy a dovolené. Kolik z nich ale na kolo usedne přes týden a jede na něm třeba do práce? Vyznavači cyklistiky, a nejen ti, by si měli uvědomit, že kolo nemusí sloužit jen jako zábava pro volný čas, ale také jako docela dobrý dopravní prostředek.

Zavítej do Tech zóny ČVUT na Sázavafestu

Už se to pomalu blíží, ještě tak týden u babičky na venkově nebo s rodiči u moře a pak hurá s kámošema na Sázavafest. Jestli ještě nemáš lístek, možná se ti podaří vychytat akci 1+1, která platí do vyprodání zásob, nebo můžeš zkusit ISICa a taky nějakou tu korunu ušetřit. A co tě na tomhle vychytaném festivalu čeká? Krom zahraničních a domácích hudebních hvězd, také speciální Tech zóna ČVUT, kde se budeš bavit technikou. Víc se dozvíš níže.

Pražský Majáles 2012

Květen klepe na dveře, takže krom pálení čarodějnic a líbání pod rozkvetlou třešní nás čeká další ročník Pražského Majálesu. To letošní osmé vydání slibuje ještě větší majálesový průvod, atraktivnější zóny jednotlivých škol, pódium pro studentské kapely a mnohem bohatší doprovodný program.

ČVUT zná svoji Miss a svého Krále

Ve čtvrtek 29. března se na půdě ČVUT konala velká slavnost, a sice volba Miss a Krále ČVUT. Pojď se s námi podívat, jak celá soutěž probíhala a především, kdo na trůnu nahradil loňskou Miss ČVUT Hanku Wurzelovou a Krále ČVUT Tomáše Kouřima (TOOM da Moa).

Jak získat lístky na Sázavafest zadarmo

Chceš návod, jak získat lupeny na letošní Sázavafest zadarmo? Zúčastni se fotografické soutěže „Postav se na hlavu“, kterou pro tebe připravily holky z ČVUT, a lístky můžou být tvoje!

Postav se na hlavu

Holky z ČVUT si pro tebe připravily zbrusu novou fotografickou soutěž „Postav se na hlavu“. Asi už máš spoustu nápadů, co a jak vyfotit, tak klidně začni teď hned. Registrace do soutěže se rozbíhá už v pondělí 12. března a rozhodně je o co hrát. Hlavní cenou pro vítězku jsou totiž dva lupeny na Sázavafest.

Přijď se bavit technikou

Nestihla jsi Noc univerzit, kde ČVUT představovalo nejnovější vynálezy? Nemusí tě ale mrzet, že jsi si nevyzkoušela Bluetooth autíčko nebo nepřelstila detektor lži, máš totiž možnost to všechno napravit. Tyto a mnoho dalších vynálezů budou k vidění v Národním muzeu a dotýkání tentokrát není zakázáno, nýbrž doporučeno.

Strojárna, elektro a masarykáč lákají k návštěvě.

Seriál otevřených dveří na ČVUT pokračuje. Tentokrát se ti představí Fakulta strojní ČVUT, Masarykův ústav vyšších studií ČVUT a Fakulta elektrotechnická ČVUT.

Dívčí soutěž o mininotebook od HP

Hledáš program na pondělní odpoledne? Něco tu pro tebe máme. Holky, které se zapojily do soutěže o nejlepší vědecko-technický projekt, budou prezentovat svoje výtvory. Přijď to všechno skouknout a načerpat inspiraci pro příští rok.

Holky, pozor! Registrace prodloužena!

Řešíš zrovna nějaký školní projekt nebo máš nějaký dobrý nápad, se kterým se chceš pochlubit? Stačí, když všechno zpracuješ do prezentace v PowerPointu, spolu s obrázky, fotografiemi, grafy a tabulkami a přihlásíš se do naší soutěže O nejlepší vědecko-technické projekty holek přímo tady na stránkách www.holkypozor.cz/soutez. Nemusíš na to být sama, můžeš se do toho pustit s kamarádkou nebo rovnou s celým týmem holek. Registrace je prodloužena až do 30. 11., tak neváhej a přihlas se. Na autorku nejzajímavějšího projektu čeká mininotebook.

S Katkou nejen o lyžování

Už za několik dní proběhne na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT další akce v rámci cyklu Besedování s osobnostmi na FBMI. Hostem bude tentokrát olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

Navštiv nás na Gaudeamu v Brně

Už víš kam po maturitě? Jak se na vybranou školu dostat? Které nové obory budou v příštím roce otevřené? Ve kterých státech máš možnost jako český student studovat? Odpovědi na tyhle a spoustu dalších otázek určitě najdeš na blížícím se evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus.

Překážky na nádraží

Až při svých toulkách Prahou zavítáš na Holešovické nádraží, povšimni si rotačních bubnů hned vedle pokladen. Tam, kde dříve visely jízdní řády, totiž najdeš nenápadnou výstavu Projektu Plus kurátora Petra Valera, kde postupně různí zajímaví autoři představují svoje díla. A co tam můžeš shlédnout nyní? Na netradičním místě Holešovického nádraží představuje svoje kresby kreslířka a sochařka Kateřina Kociánová.

Za kulturou s biomedicínou

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT na Kladně se otevírá svému okolí. V jejích prostorách na tebe nově čekají výstavy, koncerty i divadelní představení.

Nový kabát pro Masarykovo nádraží

Možná sis už všimla přestavby Masarykova nádraží v Praze, ale nejspíš ještě nevíš, že na Fakultě architektury ČVUT se koná s tím spojená výstava architektonických návrhů, jak by mohlo Nádraží a a jeho okolí v budoucnu vypadat.

Za slavnými vilami na Architekturu

Od 3. května je v nové budově Fakulty architektury ČVUT v Praze k vidění výstava o slavných vilách Čech, Moravy, Slezska a nově i našich sousedů na Slovensku. Krom panelů s texty a fotografiemi slavných vil můžete v expozici potkat i jejich trojrozměrné modely a komu tohle nepostačí, je připravena i procházka po vilách na Hanspaulce.

Za Majálesem do Stromovky!

6. května se v pražské Stromovce uskuteční další ročník studentského festivalu Majáles. Pokud dorazíš, čeká tě nabitý program plný hudby, divadelních představení, výtvarného umění, ale také volba krále Majálesu, jarmarky a další studentské atrakce.

Národní technické muzeum znovu otevřelo své brány

Po čtyřech letech rekonstrukce se 16. února otevřelo pro veřejnost Národní technické muzeum v Praze na Letné. Připraveno je pro vás celkem pět nablýskaných expozic a dvě výstavy. Slavnostnímu otevření přihlížel i prezident republiky Václav Klaus a rektor ČVUT prof. Václav Havlíček.

Mikuláš? Nee, v lednu chodí nadělovat děkan Fakulty dopravní ČVUT

Ve středu, dne 26. ledna 2011 proběhnou finálové prezentace a slavnostní vyhlášení třetího ročníku soutěže pro středoškoláky Cena děkana Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Účastní se jednotlivci i týmy, ti nejlepší představí svoje projekty zpracované na různá dopravní témata. Následuje vyhlášení výsledků a předání cen děkanem Fakulty dopravní ČVUT prof. Dr. Ing. Miroslavem Svítkem.

ČVUT tě zve na pražský veletrh Gaudeamus!

Už po čtvrté se bude konat v Praze veletrh Gaudeamus, a to ve dnech 25. a 26. ledna 2011 na výstavišti Praha Holešovice. Mezi osmou a šestnáctou hodinou se ti představí nejrůznější instituce pomaturitního vzdělávání. Čekají tě školy od českých po zahraniční, připraveny budou přednášky a poradenství kam po maturitě i program na odreagování :). Budeme se na tebe těšit také na stánku ČVUT!!!

Jak ČVUT koncertuje v Rudolfínu a plesá na Žofíně

Poznej ČVUT i z jiné než technické a akademické stránky. ČVUT ti otevírá svou společensko-kulturní náruč hned začátkem roku. Už tradičně proběhne v lednu novoroční koncert v Rudolfínu a následně v únoru univerzitní ples v Žofíně. Obě společenské akce se nesou v jedinečném slavnostním tónu. To podporuje fakt, že se konají v krásných, historických budovách.

Co ti letos přinese Ježíšek? Napiš si o Komix ČVUTIX!

Chceš něco originálního a vtipného pod stromeček? Pak je jasnou volbou ČVUTIX = Komix + ČVUT. ČVUT přišlo s vlastním komixem. Každou z osmi fakult školy si vzal pod svá ochranná křídla jeden z předních komixových ilustrátorů a vznikly tak opravdu vypečené příběhy.

V pražském Roxy se sešela celá Evropa

9. prosince v pražském vyhlášeném klubu Roxy proběhla historicky první ERASMUS LABEL PARTY. Vytuněná akce pro studenty vysokých škol spojená s udílením cen Erasmus Student Label 2010 za nejzajímavější příběhy o zkušenostech z pracovních stáží Erasmus v zahraničí.

Se stavebnicí Merkur postavíš Eiffelovu věž i stroj na kontaktní čočky

V zámecké galerii v Kladně probíhá až do příštího března bezkonkurenčně největší výstava stavebnic Merkur u nás. Máš příležitost jak zkouknout modely známých světových staveb, tak si trochu hrát a sestavit vlastní dílko nebo sledovat, jak na Biomedicíně na ČVUT využívají stavebnici u studia, např. v robotice.

Den vědy – Po budoucnosti mladých vědců nepátráme ve hvězdách

Dne 26. listopadu 2010 se na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze uskutečnil už čtvrtý ročník DNE VĚDY. Tento den je plný přednášek, kdy se jak studenti, tak široká veřejnost dozví například, co všechno jde vyčíst z genetické informace člověka, jaké využití má projekt Galileo v dopravní telematice nebo jak je to vlastně s předvolebními analýzami. Všechny tyto zázraky jsou ještě doplněné bohatým doprovodným programem.

Byznys Prakticky

Studuješ technickou školu a máš chuť se vrhnout do podnikání? Startovací info ti poskytne sedmi denní kurz.

Letní řádění v Temelíně

Léto už pomalu končí a velký prázdniny taky. Člověku je z toho smutnozase začne škola. Ale určitě už spřádáš plány, co podnikneš příští léto. Co takhle zkusit něco dost bláznivýho? Podnikni misi do sci-fi světa v jižních Čechách. Nech se zavřít na čtrnáct dní do temelínský elektrárny a pořádně to tam s partou vyvolených prozkoumej.

Studenti ČVUT triumfovali v soutěži „Cena Nadace ČEZ“

Společnost ČEZ pořádala už 11. ročník soutěže vědeckých a technických projektů studentů vysokých škol „Cena Nadace ČEZ“. 1. července byla vyhlášená skupina těch nej nej, kteří inovativně zpracovali řešení reálných problémů z oblasti energetiky, a rozdělili si fajnových 180 000 Kč.

Pojeď na Rock for People s ČVUT!

I když tomu počasí nenasvědčuje, konečně se přiblížil začátek léta a ním spojené prázdniny ☺. Ty můžeš pořádně rozjet na cool fesťáku Rock for People! Nabízí se ti čtyři dny prvotřídní muziky, který si užiješ s bandou svých kamarádek a kámošů, a díky ČVUT dokonce se slevou!!!

Víš, co más společného marihuana a čokoláda?

Zjistíš to na na Týdnu vědy na ČVUT

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze pořádá ve dnech 13. – 17. června už dvanáctý ročník Týdne vědy. Jestli studuješ na střední a baví tě fyzika, matika, chemie, informatika a uvažuješ o studiu na technicky nebo přírodovědně zaměřené vysoké škole, tak tehle týden plný projektů, přednášek a exkurzí je určený právě pro tebe ☺.

Benefiční koncert na podporu Sluneční školy v Himálaji

Chceš podpořit dobrou věc a zaposlouchat se do bezva muziky v Betlémské kapli přímo v centru Prahy? Tak přijď 11. května v 19.30 hodin na benefiční koncert, jehož výtěžek bude věnován na zajištění výuky ve škole v indickém Himálaji. Záštitu nad koncertem převzal Rektor ČVUT prof. Václav Havlíček. Večerem bude provázet Jaroslav Dušek. Součástí koncertu bude i dražba fotografií Ing. Jana Tilingera z Fakulty stavební ČVUT.

Fenomén HRA – to je zajímavá výstava v kampusu ČVUT

Do 29. dubna máš možnost zkouknout zajímavou výstavu v Národní technické knihovně, kterou najdeš v dejvickém kampusu ČVUT. Skupina současných umělců tam umístila svoje díla, ve kterých neotřelým způsobem ztvárnila pojem „hra a hraní“.

Holky pozor, termíny podaní přihlášek se blíží!

Seš v posledním ročníku na střední škole? A máš zájem pokračovat ve studiu na vejšce? Tak máš určitě ve svém diáři červeně zatrhnutou středu tohoto týdne, protože jde o deadline podání přihlášek na některé fakulty ČVUT.

Holky z ČVUTu nafotily kalendář

Dvanáct měsíců, dvanáct odvážných holek a jeden fotograf. Tahle konstelace stvořila kalendář podporující vznik univerzitní školky. Znamená to, že do školy teď budou chodit mámy s dětma?

V DOXu zítřek začíná včera

 

Tohle je hodně cool akcička, která by ti neměla uniknout. Rozhodně se vyprav do DOXu, kde na podzim vystavují tři expozice k 20. výročí Sametové revoluce.

 

PechaKucha Night 15

 

Tvůj zapálený kolega-architekt hovoří o své práci. Už mluví dlouhé desítky minut a nevnímá čas, prostor – a vlastně ani tebe. Nepřipomíná ti to něco? Ano, téměř každý to zažil. Buď si ale jist – na Pecha Kucha se ti to nestane.

 

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.